Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Eldugult a lefolyóm,1 liter...

Eldugult a lefolyóm,1 liter mr musclet öntöttem bele, de semmi. Előtte 1 tasak lefolyótisztító port, az se hatott. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Tegnap beleöntöttem 1 tasak turbo floss lefolyótisztító port, ma vettem egy jobb minőségű lefolyó tisztítót, mr muscle-t. 3/4 litert beleöntöttem kb, majdnem 1 litert de így se használ..

Gyógytea fű mehetett bele, illetve ételmaradék. Mit tegyek?


Próbáltam pumpálni is (tegnap is, ma is), semmi...


nincs pénzem vízvezeték szerelőre.

Mit tudnék még tenni?


nincs valami bazierős oldószer, lefolyótisztító ami a mr muscle-nál is erősebb?


Vagy muszáj lesz szétszerelni?



2019. nov. 19. 19:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Milyen lefolyó dugult el ?
2019. nov. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
13%
Óriási hiba volt a gyógytea növényi anyagát beleönteni, azt a wc-be kell. A pumpálás akkor segít, ha megfelelő szakértelemmel pumpálod: gyorsan fel-le hosszabb ideig, hogy az üledék fellazuljon és akkor kell az öblítéshez a sok víz.
2019. nov. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
55%
Motoros görény. Önthetsz te abba akármit.
2019. nov. 19. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

muszáj

valószínűleg van ott zsírdugó is, amibe elakadtak a dolgok és a tisztítószerek már a közelébe sem jutnak.


nagyjából a falban pár méteren belül szokott a zsír lerakódni, ahol lehűti a fal a cső tartalmát...


szétszerelés, csőgörény....

2019. nov. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Alain Delon ***** válasza:
Azt tényleg jó volta tisztázni, hogy milyen lefolyó dugult el.
2019. nov. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Alain Delon ***** válasza:
Különben ez az igazán hatékony lefolyótisztító: [link]
2019. nov. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
87%
Szét kell szedni a szifont és átmosni. Ez a legtutibb módszer.
2019. nov. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha nem a szifon van eldugulva, ezt ajánlom:

[link]

A spirált beledugod a csőbe utánna csak tekerni kell. Átfúrja magát a duguláson.

Ha lefolyt a víz akkor csak másik irányba kell tekerni és visszatekeredik a spirál a dobba. Tiszta marad minden. Nem ken össze trutyival mindent mint a kis háztartási lefolyó tisztító spirálok.

Ha már átfolyik valamennyire a dugulás én is a szi-ti-t ajánlom. Hadználd heti/havi rendszerességgel később is. Preventív jelleggel.

2019. nov. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
én forró vízzel szoktam átmosni, ha látom, hogy csökken a lefolyási kapacitás
2019. nov. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

Nem szabad ételmaradékot a csatornába önteni, az nem oda való.

A csövek belső oldalán egy zsíros réteg alakul ki, ami az évek során egyre vastagodik. Akár több méteres zsírdugó is lehet a csőben, azt nem oldja ki 1-2 liter vegyszer. Csakis a mechanikus tisztítás (magas nyomással) használ.

Kár pazarolni a pénzt lefolyó tisztítóra.


A vékonyka pár ezer forintos csőgörény szintén pénzkidobás, 15 ezer körül vannak a használhatók, de ennyiért meg már kijön a lefolyó tisztító ember is.

2019. nov. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!