Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért mondják, hogy a szárítóg...

Miért mondják, hogy a szárítógép tartályában összegyűlő vízzel lehet locsolni? Mosószer maradványok nem lehetnek benne?

Figyelt kérdés

Meg mintha vasalóba is ajánlották volna.

Ez egy felmelegített víz, mi változik meg benne?

Ti locsoltok vele?


2019. nov. 25. 19:30
 1/7 anonim válasza:
90%
Kondenzált víz, ugyan úgy keletkezik mint az esővíz a felhőkben. Növények szeretik és mivel nincs benne oldott anyag és a kémhatása semleges, a vasaló sem lesz vízköves.
2019. nov. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem lehetnek benne, mert ez gőzzé alakult víz, ami lecsapódik egy erre való hideg felületen. A mosószer molekulái, illetve a vízben egyébként oldott ásványi anyagok nehezebbek, ezek nem alakulnak gőzzé.

De ha nem vagy benne biztos, szagold meg a kondenzvizet, teljesen szagtalannak kell lennie.


Én bojler kondivizéből locsoltam, nagyon megszenvedték a virágok a kazánra váltás utáni sima csapvizet. Most szárítógépvizet kapnak majd.

2019. nov. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem értek hozzá, de a mosószerben nem lehetnek olyan anyagok, amik képesek elpárologni a vízzel együtt, és aztán kondenzálódnak is?
2019. nov. 26. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
53%

A szárítógép tartályában levő víz épp olyan mint amit te esetleg kicsavarhatsz a ruhákból.

A szárítógép a ruhákban levő nedvességet nem párologtatja el és utána nem a gőz nem csapódik le hideg felületen, hanem úgy működik mint egy centrifuga, csak meleg levegőt is fúj és így szárítja meg a ruhákat.

Ez a víz max. a wc-t lehúzni jó.

2019. nov. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Na, akkor most nem tudom, kinek higyjek. :D


Próbltam rákeresni, hogy lehet-e ezzel locsolni, de megbízható forrásokat nem találtam, csak ilyen nevenincs oldalakat.

Az egyik azt írta, hogy káros a növényeknek, a mosószer-maradvány miatt.

Elolvastam wikipédián, hogy mi is ez a víz: kiválnak belőle az ásványi anyagok, mint calcium, magnézium, stb.

Tehát még a növények számára sem ad tápanyagot, így nem hiszem, hogy jó lenne nekik.

Szerntem azért szenvedték meg, mert addig nem kaptak semmit, aztán hirtelen nem tudtak mit kezdeni a sokkhatással.

Egy növénynél sokknak nevezzük azt is, ha hirtelen nagy hő éri, vagy nagy hideg, vagy túl sok víz, vagy túl kevés. Szóval ha valami hirtelen megváltozik.

Mivel sehol semmi megbízható forrás nincs arról, hogy ez tényleg jó lenne, ezek szerint ez csak egy városi legenda.

2019. nov. 26. 17:06
 6/7 anonim ***** válasza:
Gondolom hőszivattyús szárítógéped van, és annak a tartályában összegyűlt vízzel akarsz locsolni. Nekem is eszembe jutott, de amikor megszagoltam, intenzív mosószer-öblítő szaga van. Elméletileg a lecsapódó vízgőz az teljesen tiszta desztillált víz, de ebben az esetben nem. Ahogy az esővíz is többé-kevésbé csak akkor tekinthető desztillált víznek amikor már több órája esik, és már kimosta az összes szennyeződést a levegőből, úgy ebben az esetben is a száradó ruháról folyamatosan porzik a mosószermaradvány a a szárító belsejébe, aminek egy része hozzátapad a mikroszkopikus vízcseppecskékhez.
2019. nov. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Abba belegondoltatok, hogy nem locsolnátok a növényeket ezzel a vízzel, mert káros a mosószer, de saját bőrötökre felveszitek a vegyszeres ruhákat. 2.5 éve csak mosódióval és mosószódával mosok, mert ezek a vegyszerek felszívódnak a bőrön keresztül. Én amúgy vasalóba használom a szárítógép vizét, még nem locsoltam vele, de kiprobalom. Az enyémben biztos, hogy nincs semmi káros anyag 😊
2022. nov. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!