Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Vegyestüzelésű kazánnal hogy...

Vegyestüzelésű kazánnal hogy fűtesz?

Figyelt kérdés
Kiszemelt házban csak fatüzeléses kazánnal lehet fűteni, normál lapradiátorokkal, vékony csövekkel, keringető szivattyúval, puffertartály nincs, de tervben lesz. Lehet-e úgy fűteni, hogy kellemes 20-22 fok legyen? Én attól tartok vagy hideg lesz bent, vagy nagyon meleg. Lehet ezt szabályozni megfelelően? A ház szigetelése közepes, huzat nincs szerencsére.
2019. nov. 27. 22:32
 1/1 anonim ***** válasza:
29%

Puffer nélkül, (hiába van húzat szabályzó a kazánon) elég szarul lehet belőni a hőmérsékletet.

Ugye a húzat szabályzó is akkor ér valamit, ha 2 éves szárított tüzelővel fűtesz.

Mert ha nedves a fa, akkor szarul égeti el kazán.

Márpedig azért, mert mikor a szabályzó érzékeli hogy meleg a víz, és lejjebb veszi a huzatot a nedves fa inkább csak "bűzölögni" fog nem pedig égni.

Bár én már nem fűtök fával, mert nem éri meg (gázzal olcsóbb + nem kell kínlódni a tüzelő rendezésével) de anno rakattam be egy 1000 literes puffert.

Utána ég és föld volt a különbség hőmérséklet szabályozásban. Na meg gazdaságosabb is.

2019. nov. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!