Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Középső lakás valóban meleg?

Középső lakás valóban meleg?

Figyelt kérdés
Világ életemben hideg házban laktam, a 20-21 fokot is nehezen tartja ilyen időben, nyáron meg egy hőkatlan. Most viszont kinéztem egy 8. emeleti panelprogramos, déli fekvésű lakást, ami körbe van véve minden oldalról, csak délre néznek az ablakai. Mondták páran, hogy szinte fűtenem se kell majd benne, lehet még a legnagyobb hidegben is résnyire kell majd hagyni az ablakot, hogy aludni lehessen. Nem vagyok egy fázós, de ez azért jól hangzik. Egyedül a nyár lehet probléma talán, de van klíma szerencsére. A lakásban még nem voltam. De valóban ilyen jó lesz a “meleg helyzet”?
2019. dec. 6. 13:41
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Persze a szomszédokkal nem akarnék kitolni, de 3-nál nem igen hajtanám feljebb a radiátorokat.
2019. dec. 6. 13:46
 2/12 anonim ***** válasza:
59%
Én ilyenbe lakom, 4 oldalról vesznek körbe a szomszédok. Egyáltalán nem kell bekapcsolni a radiátort, 24-25 fok van. Csak az alapdíjat fizetem, 2900 ft. Másfél szobás lakás, 35 nm2.
2019. dec. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
65%
9. emeleti szélső lakásban lakom, az egyik szoba,"csak 2 oldalról védett. Tavaly egyetlen egyszer sem volt a radiátor bekapcsolva, a leghidegebb időben is volt 21-22 fok. A másik szoba teljesen körbe van véve, ott 23-24 fok van fűtés nélkül. Most folyamatosan nyitva volt bukóra az erkély ajtó 4 napig, és még így is 22 fok van. A lakás egyébként távhős?
2019. dec. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Azt hiszem nem, ház központi úgy tudom. De a tulaj elmondása szerint fűtésszezonban soha nem kapcsolják le a kazánokat.
2019. dec. 6. 14:13
 5/12 anonim ***** válasza:
79%
Általában igen. Én 3. emeleten laktam ilyen középső, déli fekvésű lakásban, szabályozható távfűtéssel és műanyag ablakokkal. Alig fűtöttem, általában elég volt az a hő, amit a csövek adtak. Nyáron viszont halál, klíma nélkül 33-34 fokok voltak, az életemért küzdöttem..
2019. dec. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
86%

Előnye, hogy valóban melegebb télen, tehát kevesebbet kell fűteni. Hátránya is ez, mert amit télen megspórolsz a fűtéssel, elhasználod a klímára. Bár panelnél mindegy, mindegyik meleg, a szélső is.

A legnagyobb hátránya a középső lakásnak, hogyha nincs szerencséd, 4 oldalról élvezheted a zajokat.

2019. dec. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Vigyázz mert visszanyalhat a fagyi... 4emeletes panel 3. Emeletén lakunk, felettünk egy néni 10macskával, olyan sporolós, hogy el van zárva minden radiátora, nappal a konyhában a nyitott sütőajtó mellett kötöget, este meg dunyha alatt alszik...

2 oldalsó szomszéd németországban dolgozik, alattunk pedig meghaltak és a gyerekek 3 éve veszekednek a lakáson így eladni nem tudják, lakó nincs...

Nálunk tökig megnyitva minden radiátor, pörög a számla mint az állat, de kellett venni + hősugárzót is mellé küzdünk a 20fokért.

2019. dec. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Úgy látom, hogy ahány lakás (ahány lakó és az igényei) - annyiféle.

Mi a legfelső 10. emeleten lakunk, távfűtéses, ÉNy-DK fekvésű, panelprogramos lakásban. A tetőpanelok üregei is be lettek tömve hőszigetelő anyaggal.

Tények: nyáron klíma nélkül, sötétítő, de viszonylag világos függönynél max. 28 °C volt. Most, télen, minden szoba radiátora 0,5-ön van (a cirkuláció végett) és minden egyes helyiségben 24-25 °C a hőmérséklet. Az említett ÉNy-i és DK-i oldal ablakos, balkonos, a másik két oldal egyike a fűtetlen lépcsőházzal határos, a másik a szomszéd épülettel (lakással) határos de úgy, hogy a két épület között kb. 3-4 cm hézag van a panelok között. Csak egyetlen szoba határos a szomszéd falával.

2019. dec. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Barnabas333 ***** válasza:
43%

Nekem a 4-diken van a panel 10 emeletesben minden oldalról körbe véve és csak nyugatra van falam, Pár éve még nyitott radiátornál 28-29 fok volt télen, most már pár éve a rezsicsökkentés óta maxon kinyitva 25,5-26 fok van.

Egyébként meg nem értem miért kitolás ha teljesen nyitva van, általánydíj van mindig ugyanannyit fizet az ember, de a 28x-29-nél elzártam télen teljesen...

2019. dec. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Állítólag mindegyik oldalon már 20-25 éve ott laknak a lakók, szóval egyelőre nem állnak üresen a lakások.
2019. dec. 6. 18:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!