Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hétvégi ház ill. nem állandóan...

Hétvégi ház ill. nem állandóan lakott ingatlan betörök elleni védelem biztosítás?

Figyelt kérdés

Mit ajánlanátok, hogyan, mivel, biztosítsam be a hétvégi házamat a betörők ellen, faluhelyen ?

Jó és megfizethető videókamerás megfigyelő rendszert tudtok ajánlani? Ti mivel , hogyan gondoskodtok a betörés elleni védelemről?



#ház #kamera #lakatlan ingatlan védelme #betörés elleni védelem
2019. dec. 8. 00:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Riasztó, és kivonuló szolgálat. Szerintem mindenhol van már elérhető cég ami ezzel foglalkozik.
2019. dec. 8. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A legjobb védelem ha nem tárolsz semmi értékeset az ingatlanban.


A kamera önmagában csak elrettentésnek jó, meg ha van internet akkor távoli megfigyeléssel rá tudsz nézni, ha mozgást érzékel és bejelez pl. telefonos app-on.

Viszont ha nincsen net, akkor igazából csak a bűncselekmény pontos idejét lehet vele megállapítani, esetleg még hogy milyen öltözetet viseltek a betörés idején. De ha sötétben történik, akkor ugye az infra miatt csak fekete-fehér felvételt rögzít, ami még inkább nehezíti az azonosítást. Plusz a kapucni, símaszk, sapka stb tovább rontja a körülményeket.


A távfelügyelet jó választás lehet, plusz ha van hozzá térfigyelő kamera rendszer az még jobb. Szinte már mindenhol vannak helyi távfelügyeletesek, havi 5-10 ezerért.

Nálam is az van térfigyelőkamerákkal, nyitásérzékelőkkel, és mozgásérzékelőkkel kombinálva.

Évi 84 ezret fizetek, amiben van havi 1 téves riasztás esetén ingyenes kiszállás (egér, vagy ha a macska be lett zárva és bejelez nekik).

Szerintem a távfelügyelet a legjobb, 2-3 percen belül kint vannak, igaz a házba nem mehetnek be de a kapuhoz van kulcsuk. Ha pedig látják hogy gáz van akkor hívják a rendőrséget.

De mint írtam, ha nem muszáj semmi értéket ne tárolj ott, és akkor betörésénél max az ajtóban vagy ablakban okozott károdat kell csak megtéríteni.


Ja és ha már ajtó...bejárati ajtóban ajánlott jó minőségű zárbetétet használni. Ezeket az olcsó sárgaréz betéteket messziről el kell kerülni. De a kínaiakat is, mert van sok "biztonsági" 10+ csapos zárbetét néven árult kínai betét ami szart se ér.

A youtube tele van videókkal hogyan lehet házilag eszkábált, vagy akár az ebay-en megvásárolható tolvajkulcsokkal, manipuláló szerszámokkal 2 perc alatt feltörni az olcsó betéteket.

Ezért kell olyat venni ami védve van fúrás-savazás ellen, és tolvajszerszámokkal ne lehessen kinyitni.

15 ezer körül már vannak jók, pl. ehhez hasonlók: [link]

2019. dec. 8. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
61%
Sehogy, én nem tárolok semmi értékeset bent. Mikróból, tv-ből, kávéfőzőből van ott 10 évesek, 1szer betörtek régen, semmit nem vittek el, ha nincs mit ellopni akkor nem lopnak el semmit.
2019. dec. 8. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Értékeket mi sem tárolunk, illetve nem látható helyre tesszük télire, amikor nem vagyunk ott.

Most nem írom le, hogy hova, mert nem szeretném publikussá tenni, de ha érdekel, privátban megírom.

Persze, ha valami 50+ milliós nyaralóm lenne, akkor biztos, hogy gondoskodnék riasztóról, távfelügyeletről.

2019. dec. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Csak jelzem, hogy a balatoni szomszédomnál nem találtak semmit a betörők, ezért mindent tönkre tettek.

Törtek, zúztak és a falakat is összekenték valamivel.

2019. dec. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Hát igen , elolvastam az eddigi hozzászólásokat .

Nem tartok semmi különösen értékes dolgot a házban de nekem az a 15 éves képcsöves tv is sokat ér, mert az is valamikor a szüleimé volt akik már nem élnek. Szóval ami értéket képvisel az a kapálógép,fűnyíró,terménydaráló meg hasonló házi kellékek szerszámok.

Valami egyszerűbb, illetve inkább "olcsón" fenttarthato riasztóra és esetleg kamera megoldásra gondoltam, vagy a kettő kombinációjára. A lényeg , hogy minél olcsóbb legyen a technika de érjen is valamit.

A házam egy rövid és viszonylag kis utcában helyezkedik el.

Az utcában 8 db ház van és ebből csak 2 db állandóan lakott és egy amiben rendszertelenül de viszonylag sokszor ott tartózkodnak. Az utca első és utolsó házában állandóan laknak. A rokonom ott lakik a közelben kb. 200 méterre a házamtól, ezért arra gondoltam , hogy egy szirénázós riasztó meg egy valamire való kamera ami nemkívánatos mozgásokat jelezné felém,ez már akár kielégítő védelmet tudna biztosítani. Mivel amikor kapnám az értesítést a mozgásról , azt láthatnám is a telefonomon és tudnék szólni a rokonnak , hogy nézzen a házra és ha kell hívjon rendőrt.

2019. dec. 8. 18:12
 7/8 anonim ***** válasza:

A legegyszerűbb és legolcsóbb egy riasztós kamutábla.

Mikor a Tiszaparti kis hobbimat megvettem az első dolgom volt,hogy csináltattam egy "TÁVFELÜGYELETI RIASZTÓVAL VÉDVE!" A4 kamutáblát és a ház utcafelőli homlokzatára fölraktam.Soha nem volt próbálkozó de még a kertből sem tünt el egy darab alma sem.

2019. dec. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kell egy alap riasztó, gsm modullal (évente egyszer kell feltölteni a simkártyát) és kivonuló szolgálat.

Ha 15 percen belül 24/7-ben minden riasztásnál ott van valaki, nincs értelme betörni.

2020. jan. 17. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!