Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Régi Fég 18 kazánon hogy...

Régi Fég 18 kazánon hogy tudom beállítani, hogy az égéstérbe mennyi gaz kerüljon?

Figyelt kérdés
ket honapja cserelte egy gazszerelo a hocserelot benne. mar a csere utan feltunt hogy olyan hangosan lobog benne a tuz. (bocs de csak igy tudom megfogalmazni) ma felhivtam elmondtam neki, hogy a fogyasztasom szokatlanul magas. azt mondta hogy o ahhoz nem nyult de az elmondottak alapjan tulnagy a gaznyomas. elkezdte magyarazni telefonban, hogy hol lehet visszabb venni ha szetszedem. nagy vonalakban ertettem is de nem olyan szivesen nyulkalok hozza. esetleg valakinek van utmuzatoja hozza? elore is koszonom.
2019. dec. 12. 14:45
 1/7 anonim ***** válasza:
47%
Én is azt ajánlom ne nyúljál hozzá .
2019. dec. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
24%
A készülékbe szaktudás nélkül ne nyúlj bele !! De esetleg a készülék gázcsapjának részleges elzárásával tudod csökkenteni a gáz nyomást. Ezt csak ideiglenes megoldásnak javaslom,amíg nem találsz egy rendes szerelőt.
2019. dec. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűsítem, hogy az a hiba, hogy túl erősen ég a láng.

Nem ismerem a tiédet, de az enyémen (C40) úgy lehet állítani a láng erősségét, hogy van az elején egy gomb, amit megnyomsz, hogy begyulladjon az őrláng.

A gomb körüli recés karikát forgassad, és így a láng nagyságát lejjebb tudod venni.

2019. dec. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
93%

Nem olyan bonyolult.

Simán csak leemeled a burkolatot, és a utána már hozzáférsz a kék színű műanyaggal jelölt szelephez, amit nyomva kell tartani mikor begyújtod a kazánt.

Vagy ha nincs színnel jelölve, akkor ha szemben állsz a készülékkel akkor a baloldalit kell nézni.


[link]


Ezzel a többfunkciós szeleppel tudod meghatározni, mekkora fogyasztása legyen a kazánnak.

Mégpedig úgy, hogy benyúlsz/benézel a fekete előlap mögé, amin a hőmérő van, és akkor látni/érezni fogsz egy "recés" (nem biztos hogy recés, változó éppen milyet épített bele a gyártó) hollandert (igazából nem hollander, de ez most lényegtelen hívjuk annak) a kék (vagy baloldali) szelep tengelyén.

Ennek a hollandernek a ki és be tekerésével tudod beállítani mennyi gáz kerüljön az égéstérbe.

Kb. ugyan az mint a gáztűzhely szabályzása, csak itt körülményesebb hozzáférni.

Arra figyelni kell, hogy a külső hollander mögött van egy alátét vékonyságú "fixáló" anyacsavar.

Ez ha nincs meglazítva, addig nem lehet állítani ezen a szelepen.

Ugyan ezzel a vékonyka anyacsavarral lehet a beállítás után lerögzíteni a hollandert, hogy a következő begyújtás után ne állítódjon el a gázmennyiség.


Egyébként nem kell semmit állítani ahhoz, hogy elállítódjon a gázmennyiség. Ha pl. nincs normálisan meghúzva az említett kontra anyacsavar szelepen, akkor simán a begyújtástól is elállítódik. Elég neki az, hogy nyomkodva van.

De ha ökör módjára veszi le valaki a burkolatot, és nekiüti a szelepnek levétel közben, az is simán el tudja állítani.


Nekem pl. minden őszi begyújtás után kalibrálni kell a gázmennyiséget, hogy ne a kéményt fűtsem (FÉG C24)

Öreg 30 éves készülék, ahogy írtam simán a szelep benyomásától is elmászik a korábbi jó beállítás.

Évente egyszer belefér ez a művelet.

2019. dec. 12. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

mindenki aggodalmat megertem es nem vagyok gazszerelo meg en se szivesen nyulok hozza, de a gazszerelo elmondasa alapjan se raketatudomanyrol van szo... megnyugtatok mindenkit h nem tarsashazban lakom, es a kazanom meg csak nem is az epuletben van ahol lakok... szoval meg ha felrobbanna se lenne senkinek se baja. de pont h lejjebb szeretnem tekerni mert en is ugyerzem h kifele megy a gaz feleslegesen. a parapetnel erezni is egy erdekes felig elegett gazszagot... mivel a gazszerelo idopontot se volt hajlando ezert mondani igy annyit megteszek h legalabb megnezem mit latok ami allithato.


a bemeno gazcsap elzarasaval nem probalkozom, regen mar probalkoztunk ilyesmivel es nem vezetett jora... aztan jott a gazszerelo kicserelte a hocserelot es brallitotta ilyenre int ami most nemjo.... am a felig elzart gazcsaptol elkezdett durrogni a kazan. a gaz nyomas a kazanon belul mast is mukodtet nem csak azt h mennyi gaz jut az egesterbe. esetemben amikor levettem a bemeno gaznyomast az tortent h az egesterbe szep lassan elkezdett aramlani a gaz de nem erte el az orlangot.... es amikor megtelt az egester annyira h elerje az orlangot egybe berobbant... szoval ez nem annyira jotanacs, bar lehet, h mas kazanoknal mukodik. a feg 18nal nem... az utolso hozzaszolonak koszonom az infot.

2019. dec. 12. 19:38
 6/7 A kérdező kommentje:
Csak gondoltam mint informácio, megírom, hogy sikerült lejjebbvenni a gázkazán telejsítményét, és mindenki él... Levettem a kazán burkolatát, csavar sem tartja csak le kell akasztani. A fekete lapka mögött van két gyűrű ami oldalrol hozzáférhető. A vékoynat kell meglazitani a nagyobbal lehet állítani a beáramlo gáz mennyiségét. Viszont az érdekesség az, hogy nem nagyon csökkentt ettől a fogyasztásunk pedig több mint felére letekertem. jelenleg a kazán 47 fokos vizet képes előállítani. előzőleg azon a nagy lángon se ment soha 56 fok fölé, igy viszont többet is üzemel. Valaki az előző hozzászólók közül esetleg jártas benne? Meddig lenne érdemes visszatekerni? hány fokos vizhőt érdemes becélozni? Igy is befűti a házat csak kicsit lassabban, igy hagyjam vagy hatékonyabb ha ennél azért nagyobb lángon ég egy picivel?
2019. dec. 17. 10:56
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Az eredeti használati utasításban az van leírva, hogy alacsonyabb hőfokon üzemeltetve lényegesen meghosszabbodik az élettartama.

Az én C40-esem már vagy 30 éve megy -hasonló hőmérsékleten- hiba nélkül,

míg a szomszédom szuperautomata, energiatakarékos, agyonkomplikált kazánja állandó szervizt igényelt amíg 5 évesen végképpen be nem döglött.

Azután új kazán, új gázterv, új kémény, új kéményseprő eng., új beszerelés, újabb millió...

2019. dec. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!