Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ki hány évesen tudott elköltöz...

Ki hány évesen tudott elköltözni a szüleitől egy saját (nem albérlet) lakásba?

Figyelt kérdés

Tehát nem baráthoz/barátnőhöz, haverhoz, nagyszülőhöz, Télapóhoz, istentudja kihez, hanem egy saját lakásba, amit hitelből vagy anélkül a saját fizetéséből, esetleg szülői segítséggel vett.


Írjatok végzettséget, fizetést és várost is légyszi!



2019. dec. 22. 17:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Bèrelt lakásba 18 èvesen, nem tèlapóhoz-haverhoz, hiszen azt is fizetni kellett, fenn kellett tartani.

Saját lakás 32 èvesen jött össze a felesègemmel, hiszen albèrlet mellett tanulni kellett, aztán meg spórolni önerőre.


Fizu a 15 èv alatt 30-500 ezer között változó volt. Kelet mo., Mèrnök. A vásárolt lakás pedig 23 millió.

2019. dec. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
37 évesen, főiskolai végzettséggel, nőként egy 30 ezres Szolnok megyei városban. 10 évvel hamarabb is vehettem volna saját lakást hitelből, de én megvártam, míg csak saját pénzemből támogatás nélkül vehettem meg.
2019. dec. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
71%
27 évesen.
2019. dec. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

32 voltam mikor a férjemmel közösen vettünk lakást hitelre. 7 millióért, egy kisebb városban.

Végzettség nem számít, mert mindketten vakok vagyunk, tehát rehabilitációs munkahelyen dolgoztunk. Plusz a kapott ellátások. Rokkantsági, fogyatékossági.

2019. dec. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
78%

Ugysem fogja elhinni senki, de 21 evesen. Hitel nelkul.

2 ev kulfoldi melo, epitkezesi segedmunkas. Eleg volt egy videki hazra, 20 percre a megyeszekhelytol.

Mindez 2005-ben.

2019. dec. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
66%
33 évesen vettem, Bp.külső kerületében.
2019. dec. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
63%
Ötös válaszadó igazat mondhat. Van rá esély. 2005 ben nem voltak olyan drágák az ingatlanok mint most. Most venne ingatlant nem járna olyan jól . Én amúgy 37 évesen.
2019. dec. 23. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

2009-ben 18 éves koromban vettük meg az első lakásom, hitelre, apu vette fel, de ki lett adva albérletbe (Budapest külső kerületi garzon lakás, 36 nm), 4,5 m Ft-ért. Az önerőt én tettem bele, addigra diákmunkával már volt 1,5 m ft-om, és 3 m ftot kellett felvenni, apu javasolta, hogy lakásba fektessünk, utólag belegondolva nagyon jó ötlet volt. Akkor a kB. 50 nm panelek mentek 7 m ft körül. Amíg ki volt adva, fedezte a hitelt, és ugyanúgy dolgoztam diákmunkákon, 2012 januárban kezdtem el dolgozni rendes helyen, 20 évesen, akkor bruttó 93000 Ft, nettó 60915 Ft volt a minimálbér, ez volt a fizum, vendéglátásban. OKJ informatikai hálózattelepítő és üzemeltető szakmám van, de ebben sosem dolgoztam, suli után nem találtam vele munkát, azóta nem is kerestem ezzel állást. Sokat dolgoztam illetve több helyen is, hogy ne legyen elmaradás, amióta ott laktam mindig én fizettem, az alap fizumnál több volt a törlesztés+ a rezsi. 2012 végén született meg az első lányom, illetve sikerült beindítani+ felfuttatni vállalkozást, kevesebb, mint 2 év alatt ki fizettük a hitelt, és teljesen felújítottuk a lakást. 1 millió Ft ment rá kB.

Ugyanott dolgozok most is, a vállalkozást megszüntettük, 300 körül keresek, de sok másik munkám is van, de kell is, mert idén nyáron azt a lakást eladtuk, 22,5 m ftert, hozzá is tettünk megint önerőt, de fel is kellett venni 2,4 m ftot, még 1,6 van vissza törlesztés. Egy nagyobb lakásba költöztünk, jobb helyen, metrótól 5 percre, meg a lányom sulija közvetlen közelébe. Tavasszal születik a második gyerek.

28/F

2019. dec. 23. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
33%
Figyelj en 15 evesen elköltöztek egy 4 emeletes csaladi házba 17 haverommal azota nagyon jol élünk sok a buli minden de ezt csak akkor tedd ha biztos vagy benne es van ra pénzed ....18l
2019. dec. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


#8 20 évesen gyerek, wow. 😅

2019. dec. 23. 14:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!