Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Külföldre költözés lépései?

Külföldre költözés lépései?

Figyelt kérdés

Én így tervezem, hogy szerintem ilyen sorrendben lehet a legegyszerűbb, de persze nem költöztem még külföldre soha, szóval lehet, hogy hülyeség, javítsatok ki nyugodtan.

Nézegettem már kiadó szobákat az adott városban, de először gondolom egy "normál" szállást foglalnék, mintha csak utaznék, és amíg ott vagyok, addig mennék albérleteket nézni személyesen is, meg hívogatnám a főbérlőket. Erre mennyi időt szánjak? 2 hét elég? Aztán ha beköltöznék az albiba, akkor kezdenék el munkát keresni, lehetőleg a lakásomhoz minél közelebb (mivel nincsen versenyképes szakmám, amivel akár itthonról is találnék munkát).

Ez így reálisan hangzik, vagy rosszul látom?



2019. dec. 24. 22:38
 1/6 anonim ***** válasza:
86%

Itthon is van munka bőven, és ha jó vagy benne, már meg is fizetnek. A magasabb kinti megélhetési (elsősorban lakhatási) költségek miatt nem fogsz jobban élni mint itthon.

Egyébként én már előre lebeszélt munkára mennék csak ki, ha a semmire mész és az a stratégia hogy majd lesz valahogy, akkor nagyon sok pénzt vigyél...

2019. dec. 24. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ja, ha olyan végzettségem van, akkor megfizetnek itthon... de nincs olyan végzettségem. Magyarországon letenni azt, amit szeretnék, alsóhangon 3 millió. A jelenlegi fizetésemből soha nem jutnék el odáig (legalábbis nagyon sok idő után). Az a tervem, hogy összegyűjtök kint minimum ennyit, de igazából többet tervezek, és ha hazajövök, megcsinálom a tanfolyamokat, aztán már boldogulok itthon is.


Anglia a cél, és igen, tudom, hogy k..rva drága, de számolgattam. A UK-ben jelenleg 7,70 GBP a minimálbér óránként. Havi 160 órával számolva az 1232 GBP, de túlórával ez több is lehet, meg ez csak a minimum, azért reménykedhetek, hogy többet is fogok keresni (bár nem valószínű, azt tudom). RENGETEG albérlet hirdetést néztem, de komolyan, különböző oldalakon is, facebook csoportokban is, ezzel ment el az egész napom kb. Havi 300 GBP-ért már vannak normális szobák, rezsivel együtt, így marad 932 GBP-m, kb 360 ezer ft. Szerintem úgy, hogy átlagos életszínvonalon élek, legalább 200 ezret félre kéne tudnom tenni minden hónapban. Itthon az egész fizetésem ennyi, vagy még ennyi se...

Elsősorban Londonon gondolkozom a legjobban, de Birmingham is szóba jöhet, mert szintén nagyváros, de valamivel olcsóbb. De igazából semmit sem zárok ki teljesen, csak jobban preferálom a nagyvárosokat.

2019. dec. 25. 01:23
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

#2

Nagyon rosszul tervezed!

Pont Angliában akkor tudsz emberi körülmények között lakni - nem luxusban - ha minimum 3-6 hónap munkaviszonyt hivatalosan igazol a cég, ahol dolgozol.

Addig meg jobb, ha olyan munkahelyet keresel (pl. szálloda) ahol biztosítják a lakhatásod, vagy van munkásszállójuk. Vagy meghúzhatod magad addig rokonnál, barátnál is, ha van ilyen, vagy keresel magyar munkaközvetítő cégeket, akik beraknak 8-ad magaddal egy szobába.

Ha valami csoda folytán találnál olyan albérletet, ahol referencia nélkül kiadják neked a szobát/lakást, akkor a kaución felül előre ki kell fizetned 3-6 havi lakbért.

Barátaim elbeszélése szerint, ha azonnal sikerül is munkába állnod valahol, eleve 2 millónak megfelelő pénznek kell a zsebedben lenni induláskor a többhavi lakbérre, kaucióra és a megélhetésre az első fizetésig.

Ha viszont van ennyid, akkor már tanfolyamot is tudsz itthon végezni, de te tudod!

2019. dec. 25. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Előbb a munkahely barátom, utána minden egyéb!
2019. dec. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Csak kíváncsiságból, mi az a csodaszakma amihez 3 millióért kell tanfolyamot csinálni és megéri a befektetés?


A kiköltözési koncepció hibáit előttem már leírták.

2019. dec. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy kifejtetted. :) Egyébként úgy terveztem, hogy közvetítőcéggel megyek ki először, és majd utána keresgélek, ha az nem jön be. Csak nem mertem megemlíteni, mert azt hittem, nekem fogtok esni miatta. :D


#5: Sminkes és maszkmester. Ez az álmom.

2019. dec. 25. 11:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!