Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Amikor a kazán fűt 1,5 bár a...

Amikor a kazán fűt 1,5 bár a víz nyomás, amikor nem, akkor lemegy kB.1,2. Jelezz e a kazán ha kevés a víz nyomás? , vagy nekem kell figyelnem? Esetleg ha kevés a víz nyomás káros e a kazánra nézve?

Figyelt kérdés
2020. jan. 7. 20:19
 1/9 anonim ***** válasza:
A kazán nem fog jelezni. Neked kell figyelni. A kevés nyomás nem káros, csak ha nincs benne víz. Viszont ha ilyen rugós membrános tágulási tartány van, akkor nem ingadozhatna. Nekünk legalábbis konstans.
2020. jan. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ez egy bosh condens 2500 gázkazán, tavaly szereltette be a főbérlő.
2020. jan. 7. 20:36
 3/9 A kérdező kommentje:
Van aki azt mondja, ha kevés a nyomás a kazán kikapcsol. Hát nem tudom.
2020. jan. 7. 20:38
 4/9 anonim ***** válasza:

Jól működik ez a kazán,maradjunk annyiban .

Ha a működéséhez kevés a víz nyomás,el sem indul

Ez meg éppen elég jelzés lehet.

Ez a kazán le van annyira védve ,hogy károsodás nem érheti.

2020. jan. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Teljesen normális néhány tized bar nyomás változás fűtés közben.

Az alacsony nyomástól nem lesz baja a kazánnak, ugyanis ilyen esetben leáll, és csak akkor üzemel újra ha feltöltöd a megfelelő nyomásra a rendszert. (1-1.2 bar)

2020. jan. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeteket. Egy kicsit megnyugodtam. Csak idegeskedek amikor nem tudom mi a helyes.
2020. jan. 7. 21:05
 7/9 anonim ***** válasza:

Egy ilyen fiatal kazánnal nem lehet(ne) gond!

Elég 3hetente~havonta "ránézni". Ha 09 körülre lemegy,szólni kell a főbérlőnek,vagy ha megtalálod alól~belül a töltő gombját,-Te is rátölthetsz.

Ha 06~07 alá esik,-a kazán leállítja saját magát,villog egy LED,és nem fűt(csak a feltöltés után indul újra)

2020. jan. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mondjuk én a mienkből indultam ki, ez nem ilyen új és elindulna.-
2020. jan. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem régebbi kazánom volt, annál villogott a kijelzőn a jel, ha alacsony volt a nyomás (1 alatti). Ha erre nem figyeltem oda és még lejjebb ment, akkor kikapcsolt.
2020. jan. 8. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!