Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mitől lehet büdös a vezetékes...

Mitől lehet büdös a vezetékes melegvíz?

Figyelt kérdés
Három éve megfigyeltem, hogy ha csak a melegvizet engedem a csapból, akkor fura, "poshadt" szaga van. A hideg víznek felmelegítve sem volt ilyen szaga, azóta már cseréltem bojlert (újra), egy ideig nem volt büdös a víz, most meg már újra ugyanaz, mint két éve a régi bojlernél volt. Ez mitől lehet? A hideg- és a melegvíz ugyanazon a bekötésen, illetve vízórán keresztül érkezik a házba, nincs külön bejövő cső.

2020. jan. 9. 23:56
 1/4 anonim ***** válasza:
A 3 év alatt lett tisztítva a bojler?
2020. jan. 10. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hány fokon van a bojler? 60-ra tedd ha lentebb van.
2020. jan. 10. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én tovább mennék...

Egy éjszakára emeld a hőmérsékletét 80°C-ra. Így biztosan sterilizálódik.

Utánna 60°C-on használd.

2020. jan. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Elképzelhető, hogy kénes a vized (egy bizonyos mértékig megengedett), és az anód miatt kénhidrogén keletkezik a bojlerben, ami büdös. De simán lehet más anyag is, ami a melegtől meg az elektromos töltéstől jön létre.
2020. jan. 11. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!