Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Sok helyen történnek balesetek...

Sok helyen történnek balesetek a túl nyomás miatt, de nem tudom az hogyan keletkezhet? Nekünk egy bosh condens 2500 w gázkazánunk van, a víz nyomása 1,2 bár. Jelez a rendszer ha gond van?

Figyelt kérdés
2020. jan. 17. 21:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Milyen baleset?

2,5 bar felett leengedi a nyomást a biztonsági szelep.

2020. jan. 17. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez alapnak jó. Ha melegszik a viz,a nyomás is nő,de 2 sem éri el. Gyárilag ennél jóval magasabbra van állitva .

Van nyomás mérő műszer is,azon lehet látni.Ha a megengedettnél nagyobb lesz,le le fúj a biztonsági.

A viz veszteséggel csökken a nyomás,és ha lehűlt víz,olyan kicsi lesz a nyomás,újból már nem is indul a kazán .

2020. jan. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Most van először kazánunk, azelőtt fával tűzeltűnk, így nagyon sok mindent nem értek még a műkődéséről. És vannak dolgok amik a használati utasítás ban nincsenek leírva. Köszönöm a válaszokat.
2020. jan. 17. 22:43
 4/4 anonim ***** válasza:
Túlnyomás miatt baleset inkább úgy történhet, hogy ha egy rendszerre kötnek gázkazánt és fatüzelésűt. Amikor átáll az ember gázra, és elzárja a másik kazán kimenő ágát, majd visszaálláskor elfelejti kinyitni és begyújt a fás kazánba... Velem megtörtént, hogy a tesóm átállította gázra a rendszert, hazajöttem, fáztam, láttam,hogy a fásban még van parázs, hát rápakoltam. Hülye fejjel nem néztem meg a kimenő állás csapját. Majdnem szétment a kazán, órákig tartott, mire visszahűtöttük.
2020. jan. 18. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!