Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Tudok segíteni a bőrcipőmön?

Tudok segíteni a bőrcipőmön?

Figyelt kérdés
Sosem volt még azelőtt bőrbakancsom. Letisztítottam vizes kendővel és bekentem méhviaszos ápolókrémmel, de vizes maradt a bakancs és beráncosodott néhány helyen. Nem vészes a helyzet és tudom, hogy hülye voltam, amiért nem vártam meg, hogy megszáradjon. Természetes ez a bőrcipőknél, vagy tönkremehet ettől? A gyűrődésen lehet segíteni?

2020. jan. 22. 07:28
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha valódi bőr, nem hinném, hogy gondot okozna. Befele amúgy is kitud száradni

Esetleg ha nubuk, akkor nem mindegy az ápolószer, van amitől Csúnya lesz, de minősége nem romlik..

2020. jan. 22. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Vízzel nem szabad tisztítani, de ezt most már te is tudod.

A piszkot le kell kefélni szárazon, aztán "boxolni" kell cipőkrémmel.

2020. jan. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
49%
Le lehet mosni. Akkor az esőtől is óvni kellene.
2020. jan. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Miután felvitted a viaszos cipőkrémet, már érheti víz (továbbra sem lesz vízálló, mint egy gumicsizma, de a fröccsenő vizet elviseli)

Előtte viszont egyáltalán nem ajánlott még a nedves rongy sem.

Ilyenkor télen pár naponta ajánlott boxolni. A víz nem juthat a bőr anyagába.

2020. jan. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Tudod a bőrcipő felülte eleve kezelt. Ezért nem volt soha baja a víztől. És egy használati utasításban sincs olyan, hogy víz nem érheti.

Tudod 30 éve használok bőr túrabakancsokat. És lehet jól impregnálni, nem ázik be vízben állva sem. Bár egy ápoló krém ilyesmire alkalmatlan, az csak fényesítésre jó.

2020. jan. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Természetes, nem lesz gond.
2020. jan. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek! A cipő valódi bőr. Sajnos a gyűrődés most is látszik, de nem feltűnő és azóta nagyon vigyázok rá. Semmi baja ezen kívül. :)
2020. dec. 6. 09:32

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!