Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogy lehetne megszüntetni a...

Hogy lehetne megszüntetni a bolhákat házilag? És az egész házat lefertötleníteni?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy van 9 macskánk, ebből 2-3 rendszeresen bejön, és nincsenek megfelelően kezelve (mert anyukám szerint nem kell ilyen sűrűn). Hozzáteszem, lejárt spray-vel fújta őket, ami ilyenkor már nem jó semmire. Most az van, hogy én és Párom(amikor ott alszik 1 héten 1x) televagyunk csípésekkel. Párom egy éjszaka alatt 7-8 csípést összeszokott szedni, nekem meg hadd ne mondjam milyen a kezem és a hátam. Vettem protect-et a legerősebb írtószert és bio kill-t is. Viszont nem sok értelme van úgy kiírtani a bolhákat ha a szomszédos helyiségben van belőle jócskán... Mit tanácsoltok? mivel írtsam ki végleseges, és mivel tudom rávenni szüleimet, hogy komoly problémával néznek elébe? Vetettem velük porszívót, mert még az se volt és 7 hónap könyörgésembe telt, addig úsztunk a mocsokban, de tényleg. Nem tudom, hogy tudnak így élni, de én már nem tudok többet tenni. Kitakarítom a szobámat, de a bolhák össze-vissza pattognak akkor is. Rovarírtókra nincs pénzünk, tudom hogy drága :( Valami alternatíva kellene, de sűrgösen, mert nem lehet itt már élni sem ezektől a dögöktől!!!!!!
2010. júl. 22. 12:42
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Azt hozzá tenném, hogy nevelőapukámnak vannak teheni, 2 kutyánk és tyúkok is. Szóval majdnem lehetetlennek tartom, hogy megszabaduljunk a bolháktól :( Szüleim azt mondják fejezem be, fogjam be, viselkedjek, pedig csak arra kérem meg őket, hogy írtsák ki a rohadt bolhákat. Anyukám szerint elég, ha felmosnak és letörölgetnek 1-2 polcot. Mamám szobájában alszok most, mert az enyém "alhatatlan". Ott egy csomő szőrös takaró, párna, pléd van, és nem fogja fel, hogy imádnak abba bújni, és kikéne mosni.
2010. júl. 22. 12:47
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
A NEOSTOMOSAN nem túl drága, felhigítod az előírt mennyiségre egy növényspircniben és körbefújod vele az egész lakhelyet (aztán elhagyod a körletet pár órára, mert azért mérgező).
2010. júl. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Értem, ezt nem ismerem, de ha hatásos megveszem :) Hol lehet kapni? én a bio kill-t gazda boltban vettem. Tescoban, vagy egyéb multiban van?
2010. júl. 22. 13:02
 4/20 anonim ***** válasza:

Van egy ampullás szer, talán az, amit az előző írt, az tényleg olcsó, és nagy mennyiség készíthető belőle! Menj be egy állatpatikába, és kérdezd meg az eladót!

Az EGÉSZ házat be kell vele fújni, majd alaposan felmosni, MINDEN ágyneműt lehuzatolni, kimosni. Ha csak egy-két helyiséget takarítassz ki, azzal nem mész semmire!

A macskát is kezelni kell, hiszen újra beviszi mihelyst kiírtod!

Ha lenne még kérdésed írj bátran!

2010. júl. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :) Felhívtam Párom, Ő körül néz, hogy van-e a tescos állatboltban, ott vett már bolhaírtót. Lehet ez is megtalálható. Remélem sikeresen kitudjuk írtani. Egyébként a konyhában is vannak, oda mennek be először a macskák, azt ezzel fújjam le? vagy elég a bio kill is? azért mégis konyha
2010. júl. 22. 13:19
 6/20 anonim ***** válasza:
Megoldás lehetne az is hogy beviszel a menhelyre pár macskát a tudtuk nélkül,elvégre ez állatkínzás mert szörnyű lehet a cicáknak is !!! Amiből a bevitt macskát etettétek azon meg lehet venni bolhaírtót, és takaríts ki te ha ők nem akarnak,gondolom egy háztartásban éltek!!!?Hidd el amacskán nem 8-10csípés van,elfertőződik nekik akkor lesztek igazán bajban ha kiderül h nem megfelelően voltak tartva!
2010. júl. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Mindennap finom, macskakaját kapnak. Az egyik az enyém, azt fürdetem is, és sokat foglalkozunk velük. Van 3 macska amit nem tudunk megfogni mert vadak, és harapdálnak, karmolnak. Igazából én nem tudok kitakarítani mert van egy 91 éves mamám, az ő szobájában van a legtöbb bolha és nem tud menni, még a kanalat se tudja megfogni, mi etetjük. Őt hova raknám? sokszor bekakál és törődni kell vele. Nem rakhatom akárhova, még a végén lefosná az ágyam. már bocsánat, de van hogy mellé folyik... nem oylan egyszerű. Anyukám makacs, és sokszor neki álltam takarítani de ordíbáltak velem, hogy fejezzem be, nem tetszik nekik. MIT CSINÁLJAK? a szobámat takaríthatom, de mást nem engednek.
2010. júl. 22. 13:38
 8/20 anonim ***** válasza:

Hát én a bio killt nem próbáltam, de szerintem oda is az ampullásat alkalmazd, a parkettát kell vele befújni, legalábbis mi úgy csináltuk!

Szerintem is vigyél be egy-kettőt menhelyre! Vagy ha van módod rá, vegyél nekik bolhanyakörvet, azzal elég jól meg lehet előzni a bajt!

2010. júl. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Majd anyuék vesznek, ha akarnak.. Én nem kapok zsebpénzt, ők akkor adnak pénzt, ha bekel fizetni suliba valamit.
2010. júl. 22. 13:42
 10/20 anonim ***** válasza:

Takaríts akkor, amikor nincsenek otthon, vagy amikor a nagymamád alszik. Meg amúgy is, a nagymamád mit tud csinálni ellene ? Szerintem semmit.

Egyébként nem értem, miért nem szeretnék a szüleid, hogy takaríts. Őket nem zavarja a kosz ?

2010. júl. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!