Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért van melegebb a panel...

Miért van melegebb a panel lakásban mikor igazából nem is?

Figyelt kérdés
Huh, szóval elég furán tettem meg fent a kérdést de igazából annyi a sztory, hogy én mindig is panel lakásban éltem ahol a szobában mindig 20-22 fok volt, fél éve 1-2 hónapig kertes házban éltem ahol gázfűtés volt és a hőmérő mindig 25-26 fokot mutatott még a szoba végében is messze a gázkonvektortól, és mégis fáztam folyton hideg volt a kezem és a lábam, volt hogy 20 fok volt csak akkor kabátban is fáztam, és most 1-2 hete költöztem újra vissza egy panel lakásba ahol ugyanúgy csak 20-22 fok van szóval lényegében 3-4 fokkal hidegebb, de sokkal melegebbnek érzem, és a kezeim és a lábaim is folyton melegek simán eltudok lenni pólóban is :D ez miért van? pedig nem kisebb a szoba ugyanakkora mint a kertes házban lévő volt szobám, de akkor miért érzem azt hogy panel lakásban sokkal melegebb van mikor igazából hidegebb van pár fokkal?

2020. febr. 10. 08:30
 1/9 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem a páratartalomban lesz a megoldás. A magasabb páratartalomtól ugyanaz a hőmérséklet melegebbnek tűnik (hőérzet). De a magas páratartalommal a penészedés is együtt járhat, ha le tud csapódni valahol (sarkokban, falakon, ablakoknál, stb.).

Szerintem a kertesházban szárazabb volt a levegő.

2020. febr. 10. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Panellakásban, ha nem a szélén laksz, akkor 4 helyről "fűtve" a szomszédok által. Kertes házban nem.
2020. febr. 10. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Gázfűtés mellett én is kékre fagyok, lehet akárhány fokra állítva. :D

Más fűtés esetén pólóban elvagyok...

2020. febr. 10. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ott is lehet a baj , hogy a kertes házban néha levan véve a fűtés, míg amott állandóan megy.

Ez azt eredményezi hogy ha falak nem melegszenek át csak a levegő akkor fázni fogsz, hiába annyi a fok.

Ha a panelben állandóan megy a fűtés akkor ott melegek a falak is.

2020. febr. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az se mindegy, ha panelben sokat tartózkodsz a fűtőberendezés közelében, és a sugárzó hőt is érzékeled, a levegő hőjén túl.

Plusz nem ugyanazzal a hőmérővel méred. Ilyen nem lehet?

2020. febr. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Így van, a falak de leginkább a padló tehet róla. Radiátoros fűtésnél rétegződik a levegő. Akár 10 fok különbség is lehet a padló és mennyezet között egy átlagos családi házban. A panelban melegebbek a falak a szomszédok miatt.

Fatüzelésnél is van rétegződés, ám mivel ott jelentős túlfűtés történik, nem érződik annyira.

Ezért előnyös a padlófűtés, mert ott nem a levegő melegíti a ház szerkezetét, hanem fordítva.

Padlófűtés esetén már 22 foknál lekívánkozik a pulóver. Én legalábbis ezt tapasztaltam.

2020. febr. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Földszintes téglalakásban lakom jelenleg és egész napos fűtés mellett 22-23 fok van én meg állandóan fázom..

Panelban szinte alig kellett fűtenem, úgy is meleg volt.

2020. febr. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Gondolom valami egyszerű kis szobatermosztát vezérli a fűtést, ami nagy kilengéseket is megenged. Vagy megsülsz, vagy megfagysz.
2020. febr. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mármint a kertes házban.
2020. febr. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!