Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ilyenkor kell valamilyen...

Ilyenkor kell valamilyen szerződés?

Figyelt kérdés

Nem tudom mi tévő legyek.Adódott az a helyzet, hogy örököltem egy ingatlant nagy telekkel.A szomszéd pedig átszeretné hozni a terültemre az állatait mert hogy az ő kertje kicsi. Már próbáltam lerázni egy félévre el is feledte de most megint erősködik... Persze nem akarok mondani mert még is csak szomszéd, és nem lenne jó vele rosszba lenni. Pedig nem szívesen engedem meg. A kerítést szétakarja bontani és villanypásztort akar tenni a területre hogy így tartsa kordába az állatait.

Gondoltam írok egy papírt hogy a keletkezett kárért ő felel. Meg a villanypásztorról is kéne valami...Szerintetek mi lenne a helyes? Köszönöm a válaszokat!


2020. febr. 10. 16:16
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Ha nem akarod akkor minek akarod megengedni? Miért olyan fontos a lelki világa neked?
2020. febr. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%

Mindezt ingyen szeretné...? Milyen állatokat akar ott tartani?

Nem fogja csökkenteni az ingatlanod értékét, ha az állatok miatt romlik a talajminőség, stb. stb.???

2020. febr. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%
Ingyen?? Én még pénzért sem engedném.
2020. febr. 10. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igen, ingyen mert szerinte ezzel nekem jót tesz, mert nem kell azon a részen füvet nyírni. 3 vagy 4 birkát akar most ezeket úgy kb 6 nm karámba tartja. Már lassan egy éve. Nagyon bosszant nekem nem lenne arcom ilyet kérni.
2020. febr. 10. 17:17
 5/10 anonim ***** válasza:
95%
Mondjuk abban van valami, hogy nem kell füvet nyírnod, de ugyanakkor ha mégis szeretnéd hasznosítani a házat + kertet, akkor össze fogja takarítani a birkaszart?
2020. febr. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
95%
Elhajtanám a búsba az állataival együtt.
2020. febr. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A legeltetésből neki haszna származik, ezért kizárólag bérleti díj ellenében engedném meg, (ha megengedném) ami csupán egy évre szólna és évente hosszabbítanék ha nincsen probléma.
2020. febr. 10. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
73%

Tehát áthozná hozzád a birkáit amik teli szarnák a kertedet, csak, hogy jót tegyen neked.

Mond neki, hogy majd te is átjársz a családoddal szarni, hogy te is jót tegyél neki.

2020. febr. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
96%

Ha a 6 m2-en tartja a birkáit,

akkor a tiéden már lesz vagy 50 birka mire legközelebb arra jársz majd.

2020. febr. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Én megengedtem a szomszédnak 2 birkáját.

Tény, hogy nem kellett füvet nyírnom, de utána gyümölcsöt sem kellett szednem, mert 2 lábra álltak és letépték-törték az ágakat, tönkretéve azt a nyomorult 5 gyümölcsfát, ami a hátsókertben állt.

Ha nálad csak vadfű, azaz gaz van a hátsókertben, akkor engedd meg, de csak pénzért, hogy ne nézzen már teljesen hülyének!...a kerítést meg nem bonthatja szét!

2020. febr. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!