Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni betörés ellen?

Mit lehet tenni betörés ellen?

Figyelt kérdés

Nemrégiben betörtek este az egyik szomszédhoz az utcában, mikor nem voltak otthon. Persze a betörőt azóta sem találják, pedig van kamerafelvétel, de eltakarta az arcát és nem tudták beazonosítani.

Valakinek lenne tippje, hogy milyen riasztó- vagy kameraberendezést érdemes nálunk felszereltetni? Eddig még semmilyen sem volt nálunk. Melyik módszerrel lehetne a legnagyobb eséllyel elkapni egy esetleges betörőt?

De azt sem értem, hogy a rendőrök hogy nem találják, térfigyelőket miért nem nézik vissza de ha mégis akkor miért nem találtak rajta használható nyomot? Mi az amit használhat a rendőrség betörés felkutatására és ha használhatná, miért nem tesznek meg mindent?

Valakinél történt már hasonló, hogy egyedül maradt a kárral és a lopott tárgyakkal/pénzzel, a betörőt meg hagyták szaladni?



2020. febr. 10. 20:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%

Bezárni a házat.

Sok ponton záródó biztonsági ajtó.

Rács az ablakra.

Kamerák.

Táv felügyelet.

Betanított kutyák, amiket nem lehet megmérgezni.

Biztonsági örök.

Vizes árok.

Nagy fal.

Automatizált gépfegyverek.


Ez mind-mind opció.

2020. febr. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Jaj vizesárok meg a többi....

Nekem valami olyan kellene, amit szoktak is használni

2020. febr. 10. 21:23
 3/11 anonim ***** válasza:
60%
kutya
2020. febr. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
hamár itt tartunk, kutyát miért nem használnak a betörők felkutatására? Mert én még nem hallottam olyanról :/
2020. febr. 10. 21:44
 5/11 anonim ***** válasza:

Használnak.

[link]

2020. febr. 10. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 mindentudó99 ***** válasza:
68%
Riasztó. Jól látható helyen villogjon a házon. Nekem ez van. Azóta nincs gond. Előtte betörtek.
2020. febr. 11. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Az első a mechanikai védelem. Pár percnél többet nem szánnak egy betörésre ha sanszos, hogy jönnek. Nálunk pl. 4500 Ft/hó a kivonuló szolgálat.
2020. febr. 11. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
51%

Páromékhoz törtek be anno.

Náluk azóta jobb ajtó van, plusz ez a "mini-riasztó", ami annyi hogy rászereled az ajtóra, és visít mint a veszedelem, amikor kinyílik az ajtó. (Náluk éjszaka törtek be, mikor otthon voltak, csak nem ébredtek fel rá...)

Kamera + riasztó lehet még jó választás.


A kutyát nem erőltetném ilyen célra, megmérgezik, elaltatják vagy agyonütik. Amúgy se lesz nagy házőrző a legtöbb kutyából csak úgy magától, ahhoz hozzáértőnek kell kiképeznie.

2020. febr. 11. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
51%

Társasházban lakom, állandó világítás van és kamera. Ez megoldotta.

Felszerelhetsz mozgásérzékelős lámpát az ajtó elé, ami felgyullad, ha valaki oda áll. Hátránya, hogy nagy rezsije van, ha sokan járkálnak a hatósugarában, és oda is állhatnak a kint dohányzó szomszédok az ingyen fény miatt.

Ha takarásban van a lakás, akkor veszélyeztetett a betörésektől, így mi sose vettünk olyan lakást és soha nem is próbáltak meg betörni.

Vagy a lakásba kiírsz egy cetlit: MEGHALSZ, HA TOVÁBB MÉSZ!!!

2020. febr. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
84%

Jaja #1 tiszta hülyeséger beszél! Sosem használta ezeket senki sem arra, hogy illetékteleneket kívül társa....


Hát persze!

2020. febr. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!