Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A konyhai csapban a megnyitott...

A konyhai csapban a megnyitott hideg víz alig csordogál, ráadásul sosem jön hideg, hanem mindig langyos. Társasház, első emelet. Nálam van rosszul bekötve?

Figyelt kérdés

2 éve lakok ebben a lakásban, nem újkeletű a dolog.

Csak mivel szeretnék beépíthető RO készüléket a csap alá, nem lesz hozzá megfelelő a nyomás.

A gondnoknak kell jelezni, vagy én hívjak vízvezeték szerelőt?


2020. febr. 18. 13:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Valami dugulás lehet: meg kell mozgatni a sarokszelepet ill. ki kell tisztítani a csapon a perlátort (gyöngyöztető szűrőbetét).
2020. febr. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Letekered a csap végén lévő szűrőt és a sok trutyit kimosod belőle.


Az van benne, amit nem tudtál eddig meginni, mert nem fért át a szűrőn.

Ami átfért azt már megittad.

(Némi mikró műanyagok, ólom, arzén, gyógyszermaradványok, fogamzásgátlók meg sok-sok egyéb rákkeltő anyag.)

2020. febr. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nincs megtörve a hajlékony vízvezeték a mosogató alatt? Esetleg az is fennállhat, amit fentebb feltételeztek.
2020. febr. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A nyomáshiány okát már leírták, a langyosság meg attól lehet, hogy a melegvízcsőhöz túl közel megy a hideg, esetleg már a szigetelés is leesett a melegről.

2 év alatt mondjuk én azért már megcsináltam volna. Egy perlátort leszedni meg a szelepeket megtekergetni nem annyira nehéz.

2020. febr. 22. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!