Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Meg lehet szokni új lakóhelyet...

Meg lehet szokni új lakóhelyet ha kényszerbol kell költözni?

Figyelt kérdés

Ide születtem, itt nőttem fel imádom. De sajnos úgy adódtak a dolgok, hogy el kell adnom a házam és legközelebbi hely ahol a megmaradó pénzből házat tudok venni 15

kmre van.

Igaz nem nagy táv, de teljesen idegen település és nem szívesen hagynám itt a környéket, minden ide köt.

Meg lehet szeretni az új idegen környezetet?

Az is ugyan úgy nyugodt környezetben van.

Csak hát a barátok, ismerősök rokonok itt vannak, ott meg senkit sem fogok ismerni.

Tippek tanácsok? Válaszokat előre is köszi



2020. febr. 25. 11:25
 1/7 anonim ***** válasza:

Én Budapest belvárosából költöztem falura, nem önszántamból, a kényszerítő szükség miatt. Ez mégis nagyobb váltás, mint 15 km-el arrébb menni.

Nekem majdnem 10 év kellett hozzá, hogy megszokjam, de ebbe kalkuláld bele a komplett életmódváltást is, ami megnehezítette az életemet.

Mindent meg lehet szokni, még a féllábon állást is, ha az embernek nincs más megoldás.

2020. febr. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

"Csak hát a barátok, ismerősök rokonok itt vannak, ott meg senkit sem fogok ismerni."


Úgy beszélsz erről a 15 km-ről, mintha 15000 km. lenne.

Ez nem távolság. 10 perc autóval, 20 perc biciklivel, bele ne haljál már!

Gondolom egyik faluból a szomszédosba költözöl, nagy különbség a kettő között nem lesz. Majd szerzel újabb ismerősöket, a régiek is megmaradnak és az élet megy tovább!

2020. febr. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Embere válogatja, en pl villámgyorsan barátkozom új emberekkel és tudok nyitni bárki felé, tavaly költöztem a falvamba, de már hivatalos vagyok minden helyi rendezvényre, ismerem a falu krémjét, és már meg is kaptam többüktől, hogy ők itt éltek egész életükben, de fele annyi embert nem ismernek mint én.
2020. febr. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Persze, mindent meg lehet szokni. Én egész életemben Újpesten laktam, de úgy adódott, hogy átköltöztem Budára, nem központi helyre. Kellemes, nyugodt, csendes környék a hegyoldalban. Csak az első napokban volt furcsa, mire megtanultam mit hol találok, hogy nincs minden 5 perc sétára (bevásárlás gyalog kb. fél óra, de a busz 3 percre van). Most már szeretek itt lakni, de azért bevallom, néha hiányzik az, hogy bármikor elugorhattam akár éjjel-nappali boltokba is.
2020. febr. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Hallod én meg azt hittem másik kontinensre költözöl:) 15km?? Hahahhahahaha LOL


Nem ide vág de hasonló mikor mondja az öreg Kohn:

Büszke vagyok rá hogy zsidó vagyok!

Mert ha nem lennék büszke, akkor is zsidó lennék...

Ergo KÉNYTELEN vagy elfogadni a szitut.

2020. febr. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Igen viccesen hangzik de még is más lesz. Alapvetően introvertalt ember vagyok.

Meg ugye maga a ház amiben felnőttem és éltem évekig hirtelen más otthonom lesz.

Ilyeszto számomra.

De hat majd lesz valami.

2020. febr. 25. 16:54
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez leginkább csak hozzáállás kérdése. Tudod, ugyanaz a vasdarab az egyik embernek korlátot, a másiknak kapaszkodót jelent.
2020. febr. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!