Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Belevezették volna a konyhai...

Belevezették volna a konyhai elszívót a szellőzőbe?

Figyelt kérdés
A lakásomba a szellőzőn keresztül redszeresen kajaszag jönbe, ez azért lehet mert az alattam lévő lakásban belevezették az elszívót? Szabad ezt egyátalán?
2020. febr. 29. 11:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem lehet belevezetni. A lerakódó zsíros szennyeződés tűzveszélyes lesz több szinten összekötve a lakásokat.
2020. febr. 29. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Tilos belevezetni a konyhai szagelszívót a központi elszívórendszerbe, de sajnos előfordulhat, hogy valamelyik alattad lévő szinten valaki belevezette a gáztűzhelye fölé szerelt elszívót, és azt érzed. Nálunk is ki van írva minden lépcsőházban a faliújságra is pont ez a szabály is, hogy ezeket az illegális bekötéseket szüntessék meg, ellenőrzésre, bíróságra lehet számítani, meg ugyebár tűzveszélyes, de sajnos jártam már olyan lakásban, ahol a szellőzőrendszerbe kötötték az elszívót csövét, így nem kizárt, hogy nálatok is előfordulhat. Panel konyha falán egyébként van még 2 szellőző nyilás is, egy alsó és egy felső, az is lehet, hogy az alattad lakó felső szellőzőjén kiáramló szag beáramlik a te alsó szellőződön. (Ezeken általában van egy kis redőny, zárhatóak, de sok helyen vagy ebbe megy az elszívó, vagy be vannak tömve, hogy ne legyen huzatos.)
2020. febr. 29. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Konyha felől nincs nálam szellőzőnyillás, az utca felé van két szellőzőrács. Egyébként a wc szellőzőjén jőn be a kaja szag, hiába van becsukava az ajtó, akkor is kijőn az ajtórésein a szag, és lehet érezni az egész lakásban.

Egyébként simán meglehetne oldani esztétikusan, hogy az utca felé fujon ki az elszivó.

Az igazság az, hogy nem is az én lakásom, csak albérlő vagyok, most én veszekedjek a szomszédal.

2020. febr. 29. 18:33
 4/4 anonim ***** válasza:

Milyen lakás?

Ha panel, ott terjeng a szag, nem kell hogy bárki bármit illegálisan vezessen.

Mi újabb téglában lakunk. A konyha az erkélyek mellett van, mindenhol van lehetőség oda kivezetni az elszívó csövét. A fürdőszobákban kis ventilátoros szellőző van. Van olyan lakó, aki a 4.-en átvariálta a lakását és a konyhai szagelszívót a fürdőszobai szellőző rendszerbe kötötte. Szerencsére nem a mi águnkon, de a közvetlen szomszédunk nagyon panaszkodik, hogy ömlik be a bűz. Külön poén, hogy mi az elsőn lakunk, az illegálba kötő meg a negyediken, szóval konkrétan megváltoztatja az elszívója az áramlási viszonyokat a szellőzőben. Ez egyértelműen nem normális, de egyelőre tenni nem igen tudott ellenük senki semmit.

2020. márc. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!