Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Melyik klímát ajánlanátok...

Melyik klímát ajánlanátok fűtésre, amelyik teljesíti a H tarifa követelményeket?

Figyelt kérdés
Kellene egy 2,5kw körüli meg egy 3,5kw os. No name nem kell, csak ami már bevált és márkás.

2020. márc. 3. 16:17
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Mekkora helyiségbe, milyen árkategóriában? Japán márkák között nézelődj.
2020. márc. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 WolfyF válasza:
74%

Zsebbenyúlós lessz ha jó márkát szeretnél.

Hitachi, Fujitsu, Toshiba

Ezek a csúcsmárkák.

Van még a Daikin a csúcs márkák között de azt nem ajánlom. Ha érdekel miért azt privátban megírom.


Samsungot nem ajánlom. Túlokosított aránytalanul túlárazott. Szép csillivilli gép. Ha az esztétika a fő szempont el lehet rajta gondolkodni, én személy szerint nem szeretem.


(Mellékesen megjegyzem 20 éve szerelek klímát légtechnikát mielött megkérdőjelezné valaki a szakmai hozzáértésemet)

2020. márc. 3. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Tudna valaki árat, meg tipust írni. Mondjuk árat megnézem, elég lenne a típus is. A teljesítményt fent írtam amekkora kellene, meg hogy a H tarifának megfeleljen, és fűtésre optimalizált legyen.
2020. márc. 3. 16:55
 4/18 anonim ***** válasza:
30%
Ha értesz hozzá, akkor vajon miért nem a Panasonicot ajánlod a kérdezőnek??
2020. márc. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 WolfyF válasza:
94%

#4

Látom te nem. Ezért. A panasonic szartól a repülőig mindent gyárt. A Toshiba inkább motorokkal kompresszorokkal foglalkozik. A A Hitachi ipari minősegre törekszik. A Panasonic jó márka de minek után rengeteg területen van jelen semmiben sem ér el kimagasló eredményeket.


De ha már itt tartunk. Nem nekem kell válaszolnod hanem a kérdezőnek. Te miért nem ajánlottad ahelyett hogy kötöszködsz?


Jah mert 100as IQ Fighter vagy :)

2020. márc. 4. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 WolfyF válasza:
88%

Hitachi RAK-35psc

Toshiba Daiseikai 9

Fujitsu-t erdemes beírni a keresőbe nagyobb a választék.


Ezek prémium gépek csak jelzem.

Remwlem segítettem. Sok sikert hozzá :)

2020. márc. 4. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
53%

RCOOL! Szinte az egész családban az van a rokonoknál és mindenki fűtésre használja. Mi 5 éve fűtünk vele! Kiváló, nem csalódtam benne és mindenki elégedett. Amúgy 15 éve fűtök klímával és van japán gépem is :)

Azt nem mondanám a japán gépekre hogy rosszak, inkább drágák, de már kevés japán klíma készül japánban, főleg az EU-ba szánt gépek közül. Inkább ez pénz kérdés, hogy mennyit szánsz rá, de a Prime 2R és a SOLO gépeket nézegesd, ezek -25 fok külső hőmérsékletig is képesek fűteni, sok filter van a klímában és persze beépített wifi. Mellesleg nagyon csendes dizájn klímákról van szó, jobban járnál ha élőben néznéd meg. De, ha nem RCOOL akkor, GREE Comfort X csak az drágább!

2020. márc. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
89%

Szia!


Nálunk otthon Fujitsu klímáink vannak, kiegészítő fűtésre is használjuk őket. A két hálószobában LUCA családból van 1-1 2.5 -es klímánk. A nappaliban pedig egy 3.5-es Nocria. Utóbbi eléggé zsebbe nyúlós volt, de minket teljesen magával ragadott a tudása. 99%-ban meg vagyunk elégedve a klímákkal és a sok év garancia is meggyőző. A maradék 1% az ára... azért többet fizettünk, mint szerettünk volna, de összességében nem bánjuk.

2020. márc. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Gábor t ***** válasza:
Szia kérdező . Hitachi standard 2.5 kw klímákat használok második éve. Dióhéjban a tapasztalat 20 méterig lehet csövezni (gázzal töltve), 3,4 kw a fütő teljesítménye 4.9 a szezonális hatásfok fűtésnél .De a beltérit kicsit hangosnak találom bár nincs mihez viszonyítani. Ami tetszik benne : irja a távirányítón a fogyasztást , a fűtésnél : 20 c fokot ellentmondást nem tűrően meg oldja (pl. 16 c fokrol) De felette bár mit állítasz be , csak a szigetelésen múlik ,(nem eszi le a nadrágod) kb. ennyi. :) Sok sikert kívánok ....
2020. márc. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. A Toschiba márka (más területen) de nekem bejött eddig, de tényleg húzós az ára. Azért fél milliót nem adnék egy 3,5kw osért. RCOOL Prime t egyik ismerősöm szereltetett be tavaly, és rengeteg gondja van vele (zajos, nem tartja a beállított hőfokot...stb). Egy klímás azt mondta, hogy amióta nem a Gree gyártja nekik, azóta vannak ezek a problémák vele. A Hitachi lehet a befutó, bár valaki írta, hogy hangos a beltéri. Még meglesem a Fujitsut az mibe kerülne. Köszi mindenkinek.
2020. márc. 5. 07:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!