Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kondenzációs kazánra (csak...

Esperes Károly kérdése:

Kondenzációs kazánra (csak fűtés) kell cserélnem a jelenlegi aggastyánt. A szükséges teljesítmény 24-30 kW. A radiátorokat és a csőrendszert meg kívánom tartani. Alapterület 100 m2, nem szigetelt családi ház. Milyet vegyek?

Figyelt kérdés
Típus javaslatot keresek. Ariston, Riello, Vaillant, Baxi vagy más?

2020. márc. 19. 16:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Igazából mindegy, amit a pénztárcád enged és van szervize.

Nekem Bosch fűtőkazánom van, maximálisan elégedett vagyok vele.

2020. márc. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ne gagyit,de ne is a legdrágábbat.Az sem tud többet,mint egy jó középkategóriás .Ezek is ugy vannak,mint az autók. Mennél komfortosabbak ,annál drágábbak .Olyan funkciókkal vannak ellátva ,amit sosem fogsz használni.

Kérdezz utána egy szerelőtől,nem e kell gázterv ?

Érintés védelmi bizonylat bíztos kell.

Szak szervíz helyezheti üzembe az is biztos,mert különben nincs rá 5 éves garancia .Meg a házra sem lesz érvényes a biztositás,ha van .

2020. márc. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 mindentudó99 ***** válasza:
28%
Boscht szerelik felénk is. De ha meghagyod a régi rendszert sok értelme nem lesz a cserének
2020. márc. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nekem Wolf van. Tökéletesen elégedett vagyok vele. Annak idején még a Viessmannon gondolkoztam.

Egyébként a 80-as évek legelején épült 100 m2-es házam van. B30-as téglából épült. Utólagos hőszigetelés nincs. Nyílászárók még az eredeti fák. Fölötte padlástér, alatta csak 18 m2 pince van. 21 kW a legkeményebb télben is kifűti ezer éves radiátorokkal.

2020. márc. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
24%
Amik hazai gyártások ,egyszerűk mindig van hozzá olcsó tartozék , minden településen ért hoztá valaki . Ne dőlj be a nyugati,vackoknak . Itt is hem6seg a Baxi stb probléma hegyek . Hajdu Fég bírja .
2020. márc. 19. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Pénz kidobás lenne az egész rendszert cseréni !
2020. márc. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
50%
nem pénzkidobás cserélni mindent, és nem cserélni kell, hanem méretezni. Egy rosszul méretezett fűtésrendszer kondenzációs kazánnal sosem kondenzál, és annyit fogyaszt mint egy régi kommersz gázkazán; semmi értelme.
2020. márc. 19. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

Egy másik lehetőség(?)..

Keresel egy FÉG 24-es régebbi kazánt, igaz nem turbós, nem kondenzációs, nem észrevetően rosszabb a hatásfoka, de!:

Mindig mindent lehet kapni hozzá, vezérlése nincs túlbonyolítva, ettől függetlenül biztonságos..

2020. márc. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Miután a szoba termosztát vezérli a lakás hőfokát,a kisebb radiátorok is 58-60 fokon ugyan úgy meleget csinálnak,csak ehhez negyed órával több idő kell .

Ugye a Trabanttal is oda lehet érni a célba,csak kicsivel később .

2020. márc. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kicsivel később, kényelmetlenebben, környezetszennyezőbben és (fajlagosan) több üzemanyagból.

A többi stimmel.

2020. márc. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!