Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ti lefertőtlenítitek a boltban...

Ti lefertőtlenítitek a boltban vásárolt élelmiszerek csomagolását?

Figyelt kérdés
Pl . Domestosos vízbe áztatásra vagy ilyesmire gondoltam.
2020. márc. 25. 23:08
1 2
 1/19 Andizsuzsi ***** válasza:
36%
Igen. Nem csak az élelmiszert.
2020. márc. 26. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
14%
Mindig lemostam az összes vásárolt áru csomagolóanyagját mielőtt beraktam volna a hűtőbe azokat. Most, hogy van ez a járvány , még jobban odafigyelek, és igen, domestosos vízzel is lemosok mindent amit lehet. Mondok még valamit, igaz ezt nem kérdezted, de ha már a témánál vagyunk, még a cipőm talpát is lemosom domestosos vízzel mielőtt belépek a lakásba. Szóval a cipőmet, még a bejáratban leveszem és kézben beviszem , hogy lemossam azt.
2020. márc. 26. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
19%
Én féktisztítóval fújok le mindent. Az olyan hatású, mintha sebbenzinnel vagy 100%-os alkohollal törölném át.
2020. márc. 26. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
77%
Nem, mert feleslegeses. Az, hogy extrém esetben képes a vírus megmaradni bizonyos felületeken, az nem azt jelenti, hogy mindenhol, minden körülmény között
2020. márc. 26. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
88%
Nem. de Domestost sem használok, mert az többet árt, mint használ. Csak károsítja a környezetet. Különben is a túlzásba vitt higiénia többet árt, mint használ.
2020. márc. 26. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
73%
Nem. Alapvetően korona vírus nélkül is mindig ügyelek a higiéniára. De ezt már túlzásnak érzem.
2020. márc. 26. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
66%

# 2

az már kényszerbetegség, amit művelsz

2020. márc. 26. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
21%

Itt van leírva, hogy 1-3 napig szobahőmérsékleten életben marad a vírus (régebbi WHO cikket is találtam, ott is két nap volt írva): [link]

Tehát nem kell hozzá extrém körülmény és sajnos nem túlzott para, hogy csomagolásokról, ruházatról, hajról is el lehet kapni.

2020. márc. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
63%
Ez egy webbeteges cikk, azaz nem hiteles forrás. Ha tanultál volna egy kis bioszt, tudnád, hogy sem az RNS, sem a DNS nem képes kibírni az ózonsugárzást, sem a oxigént, tudod reaktív oxigéngyökök, h2o2, szuperoxid gyök, peroxil gyök stb. stb. Még ha 1 db. vírus meg is marad a felületen, ez nem olyan, mint a penész vagy baktérium, hogy ott képes továbbszaporodni és aztán megfertőzni. 1 vírust sej ha bejut a szervezetedbe, aligha okozna problémát. A bakteriofágok azok ilyen virulensek, de egy koronavírus nem
2020. márc. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
33%
Írja a forrásokat is. Nem vagyok biológus, de azért vírusokat is be lehet "nyalni" tárgyakról, persze, hogy kisebb eséllyel/mennyiségben, mintha az arcodba köhögnek.
2020. márc. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!