Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Nem lakáscélú épületre lakhatá...

Nem lakáscélú épületre lakhatási engedély?

Figyelt kérdés
Mostanában rákaptam a házépítős ismeretterjesztőkre. USA-ban, Angliában pajtát, templomot, boltot, tejüzemet, csónakházat, gyakorlatilag bármit átalakítanak lakóházzá. Tetszene az ötlet, de nálunk hogyan megy ez? A szokásos használatbavételi engedély feltételei mellett van még más is, aminek meg kell felelni?

2020. márc. 29. 21:17
 1/3 anonim válasza:
Nekem is tetszene hárommillióért venni egy irodát, majd lakásként eladni harmincért.
2020. márc. 31. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm az épületes hozzászólást, de szerintem a kérdés magyarázatából lejött, hogy nem erről van szó.
2020. ápr. 1. 17:55
 3/3 anonim ***** válasza:

"A szokásos használatbavételi engedély feltételei mellett van még más is, aminek meg kell felelni?"

Igen, van. A HÉSz-nek is meg kell felelni.

Az adott építési övezet beépítési előírásit is be kell tartani. Magyarul, ha az adott terület nem lakóövezet (ipari, kulturális, üdülő stb.) akkor ott lakás céljára szolgáló épület nem létesíthető.

2020. ápr. 9. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!