Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A járvány miatt hogyan tartják...

A járvány miatt hogyan tartják meg a lakásszövetkezetek, társasházak a közgyűlésüket?

Figyelt kérdés
2020. márc. 30. 21:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy.
2020. márc. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Van erre valami rendelkezés, hogy a járvány lecsengése után x idő múlva?
2020. márc. 30. 21:46
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem erre nincs külön rendelkezés, de létezik az "írásbeli szavazás" lehetősége. Attól függ, milyen témában szeretnél közgyűlést összehívni. Havária helyzet miatt lehetséges szerintem a telefoni megbeszélés, e-mail értesítés, vagy postaládán keresztül történő értesítés, majd írásbeli visszajelzés kérése.
2020. márc. 30. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Az éves közgyűlésről van szó, amit május 31-ig kell(ene) megtartani.
2020. márc. 30. 22:38
 5/9 anonim ***** válasza:
65%
Ott az éves pénzügyi beszámolót kell megtartani, és az ez évi tervezett (rendkívüli kiadások nélküli) költségvetést előterjeszteni. Ezt meg tudod tenni írásban is. Szavazócédulával együtt postaládán keresztül, vagy akár e-mail-ben továbbítod a lakók részére. A szavazócédulát (1. Igen, elfogadom, 2. Elfogadom ezen javításokkal, vagy kitételekkel, 3. Nem fogadom el) visszakéred a címedre.
2020. márc. 30. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2020. márc. 31. 08:46
 7/9 anonim ***** válasza:
Suerintem erre nincs szabály. Ahol lakom, családiházban az a szüleim, 1975-ben lakószövetkezetet alapítva építették. Lényegében ikerházak, oldalukon garázsokkal, és ezekből 8-at összeépítettek, sorházászszerűen. Lényeg, hogy ez idő alatt talán ha 2x volt gyűlés, mikor bekötötték a gázt, és amikor a lakószövetkzetet megszüntetve társasházat csináltak mivel egy helyrajzi számon vagyunk, illetve van utána egy per jel is, tehát azért le van osztva. Semmi közös dolgunk nincs, így gyűlést sem kell tartanunk.
2020. márc. 31. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Közgyűlést nemigen tarthatnak szerintem. Nem tudom a "gazdálkodó egységek" éves beszámoló/mérleg leadási határideje változott- e. Eddig a Lakásszövetkezeti tv. szerint nem lehetett írásbeli szavazással elfogadni a beszámolót.
2020. ápr. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A törvény nem változott (még) május 31-ig kell(ene) megtartani.

Közgyűlést nem tarthatunk.

Írásbeli szavazás meg nem működik mindenhol (van ahol nem lehet) van ahol akkora mennyiségű az anyag, hogy képtelenség kipostázni.

Várunk.

2020. ápr. 6. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!