Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Rossz a gázpalack amit vettem?...

Rossz a gázpalack amit vettem? -SÜRGŐS KÉRDÉS-(többi lent)

Figyelt kérdés

Oké, korábban már volt ilyen egyszer, hogy olyan gázpalackot vettem, amibe a szelep a képeken láthatómódon volt beleszerelve, azaz kilóg a menet, és fura tömítéssel van "beleoperálva" a palackba.


[link]

[link]

[link]


A tűzhelyem akkor sem égett vele, ki kellett cserélni egy másik palackra, mert folyamatosan kialudt és a gázrózsák csak félig égtek... Miután kicseréltem egy másik palackra égett normálisan, azóta többször is volt palack cserélve semmi baja nincs a tűzhelynek, egyébként is egy új tűzhelyről beszélünk.


Most ugyanott ahol anno a "hibás" palackot vettem megint egy ilyet kaptam, megint ugyanúgy félig égnek a rózsák meg kialudnak, és megint ugyanúgy van tömítve. Nem, nem nyomáscsökkentettet vettem, direkt megnéztem... sőt azóta kicserélte nekem az eladó egy másik ugyanilyen "furcsa" palackra, aminek ugyanaz a baja (ez látható a képen).


Kíváncsi vagyok mi a véleményetek. A múltkori palackot, mármint amikor legelőször vettem ilyen furcsa tákolmányt, a kiskereskedő visszaküldte a telepre a jegyzőkönyvvel amit a boltjában írtunk, a telep visszaküldte a pénzem nagy nehezen, de azt írták hogy ők nem észlelték az általam jelzett hibákat, pedig jelzem arról vált le a tömítőanyag a szelep töve mellől ha hozzáértem, rosszabb volt mit ez... és nem égett vele a tűzhelyem...


Hallottam arról hogy árulnak ilyen házilag olcsó autógázzal töltött palackokat meg mindenféle tákolmányt, lehet hogy én is belefutattam egy ilyenbe?



2020. máj. 12. 17:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne gondold ,hogy palackokkal manipulálnak.Nagyon veszélyes dolog lenne az.Minden palack töltés után MEO -n esik át.

A problémát a saját készülékednél kell keresni.

Ezt bízzad szakemberre !!

2020. máj. 12. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 mindentudó99 ***** válasza:
90%
Szerintem a nyomáscsökkentő reduktor szórakozik. Cseréld ki. 1-2 ezer forintos tétel.
2020. máj. 12. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
18:24 akkor miért van az hogy csak ezeknél a fura kinézetű palackoknál van ez? Ami reggel volt rajta azzal ment rendesen, és lefogadom hogy menne megint ha lenne egy normális régi típusú palackom. Mellesleg a nyomáscsökkentő is új, gázszerelő rakta fel.
2020. máj. 12. 18:26
 4/9 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Attól még lehet hibás. Ha lekötöd a palackot és úgy megnyitod jön belőle rendesen? Ha igen akkor csak a reduktor lehet a bűnös.
2020. máj. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Jön belőle a gáz, de olyan mintha nem lenne elég nyomás... A rózsák csak félig égnek és sziszeg meg kialszik.
2020. máj. 12. 18:30
 6/9 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Levetted a nyomasccsökkentőt és úgy is megnézted?
2020. máj. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Mielőtt a nyomás csökkentőt rátennéd,nyissad meg a palackot.Ha nagy nyomással jön gáz,nem a palack a hibás .
2020. máj. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
90%
Megnéztem mindhárom itthoni palackomat mind ilyen. Szerintem a reduktor döglődik.
2020. máj. 13. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
83%

Levegős lett a palack a csapcsere után.

Ki kell vinni a kertbe, és pár másodperce megnyitni majd visszakötni.

Ha ezután is fennál a jelenség akkor a gáztűzhely lesz a hibás.

Valamint a PB-hez való fúvókák vannak benne?

2020. jún. 4. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!