Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szeretitek azt a fajta ajtot,...

Szeretitek azt a fajta ajtot, amit nem kell kulcsra zarni kivulrol?

Figyelt kérdés
Biztos van valami pontos megnevezese a zartipusnak, de gondolom mindenki tudja, mirol beszelek, csak becsukod magad mogott es utana kulccsal nyilik. Van ennek valami elonye azon kivul, hogy a zaras emberek jol jarnak, mert ha kizarod magad, akkor egy hat masodperces munkaert elkernek 24 ezer forintot? :D Megtortent eset, de egyebkent komolyan kerdezem, hogy miert jobb vagy rosszabb ez a zartipus, mi a velemenyetek rola, melyiket szeretitek jobban?
2020. máj. 29. 05:19
 1/7 anonim ***** válasza:
67%
Gombos nem kilincses. Azt hiszem. Nagyon szeretem. Roppantul utálom ahol kívülről is kilincs van. Belülről folyamatosan zárni kell, állandóan figyelni ne maradjon a zárban a kulcs mert akkor a másik nem tud bejönni, mert ugye a belső kis ráfordítós zárját nem használhatom mert akkor szintén nem tud bejönni aki nincs itthon, ha csengetnek keresni a kulcsot...Ilyen sokpontos biztonsági ajtót szereltettünk fel, férjem óhajára, és ebben nem érdemes gombosra cserélni a zárat, mert ha kicsapódsz, akkor ki kell vágni az egész ajtót. De naponta morgolódok magamban miért nem tudtam még ezt mielőtt beszerelték az ajtót...
2020. máj. 29. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én megvallom, nem szeretem.

Eléggé szétszórt is vagyok, de egyszer a huzat becsapta mögöttem.

Szerencsére családi házban lakunk, a szomszédtól kölcsönzött létrával felmásztunk az erkélyre - szerencsére nyár volt és az erkélyajtó nyitva - így belülről lakatos nélkül is ki tudtuk nyitni.

De ezt egy társasházban, vagy csukott erkélyajtó mellett nem tudtuk volna megtenni és úgyis bonyolult az élet, minek még bonyolítani?

2020. máj. 29. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Panelba lakom, kifejezetten ilyet kértem amikor ajtót cseréltem, annak ellenére hogy nem javasolta az ajtós ember.

Kimegyek csak behúzom, este meg nem kell ellenőrizni hogy nem maradt e nyitva, mert akkor bàrki be tud nyitni aki a lépcsőhàzba bejön.

Vigyàzni kell hogy ne zàrja ki magàt az ember, vész esetére tartok egy kulcsot a munkahelyemen.

2020. máj. 29. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem szeretem.
2020. máj. 29. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen, én szeretem. Most olyanban lakom, ami kívülről is nyitható kilinccsel, az én igényeimhez ez nem passzol. Mindig zárni kell belülről is, nekem ez macera. Soha életemben nem zártam még ki magam sehonnan, úgyhogy ha választhatok, legközelebb gombosat fogok választani.
2020. máj. 29. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat :) En sima kilincses, nem gombos lakasokban nottem fel es soha nem zavart, hogy zarni kell. Ez a gombos jobban zavar, mert idegesit a tudat, hogy kizarhatom magam, egy sima szemetlevitelhez is kulcsot kell vinni, stb. Ejszakara igy is bezarom belulrol, mert nem tudom, mennyire biztonsagos egyebkent, ha nincs kulcsra zarva. Szoval en szemely szerint nem valasztanam ujra ezt a megoldast.
2020. máj. 29. 10:21
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekunk kivul is rendes kilincs van,de ha itthon vagyunk csak a felsot raforditjuk amihez belul nem kell kulcs de kivulrol kulccsal nyithato.

Ez a legoptimalisabb szerintem.

Reggel aki korabban megy,az kintrol is a felsot zarja kulccsal.

2020. máj. 30. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!