Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mi a vélemény komposzt wc-ről?

Mi a vélemény komposzt wc-ről?

Figyelt kérdés

Ki használna ilyet, azért hogy jóval lecsökkentse az ökológiai lábnyomát?


Nem a régi, kert végében magányosan álló, szagos, rozoga építményre gondolok, hanem például amit bent is lehet használni akár, párnaponta üríteni kell és szagmentes.


Itt egy példa:

[link]



2020. jún. 13. 15:09
A kérdező szavazást indított:
Simán használnám
Csak azért nem használnám, mert ahol lakom nincs erre lehetőségem
Undorító és nem higiénikus
De hát mit szólna hozzá a környezetem?
Nem használnám, maradok az angol vécénél
22 szavazat
 1/10 A kérdező kommentje:
Azt hozzátenném, hogy az "undorító és nem higiénikus" szavazási lehetőség csak arra való hogy a saját véleményt be lehessen jelölni, tőlem az áll a legtávolabb és aki kicsit is utána olvas, láthatja hogy semmi ilyen probléma nincs vele. Ettől függetlenül szerettem volna beiktatni, mert véleményhez mindenkinek joga van.
2020. jún. 13. 15:43
 2/10 anonim válasza:
100%

Nem bonyolult elkészíteni, olcsó és környezetbarát. Ezen kívül tényleg szagmentes. Ezt sokan nem hiszik el, de a forgácstól csak annak az illata érződik, olyan reakciók mennek végbe amik szagtalanítják az egészet. Utána lehet olvasni.

Saját tapasztalatból mondom, jó ideje használunk ilyet, ráadásul a tartalma (amit 2-3 naponta kell üríteni) teljesen elkomposztálódik és semmi undorító nincs benne.

2020. jún. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
71%
Max mobilhazban hasznalnek, eredetileg is arra talaltak fel. Nincs kedvem kinlodni a kiuritessel.
2020. jún. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
30%
De attól nem leszel környezetbarátabb, ha otthon gyűjtöd. Max elhiszed magadról, ez is valami.
2020. jún. 14. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Ezt kifejtenéd kérlek?

Teljes jóindulatból mondom, ha egy kicsit is utánaolvastál volna a dolgoknak, mielőtt ezt leírod, akkor nem ezt írnád.

2020. jún. 14. 10:21
 6/10 anonim ***** válasza:
39%
Aha, olvasás megy mindenkinek, de a gyakorlatban mitöl leszel környezetkimélőbb, ha a sz*rt a kertben gyűjtöd, ezt nem értem.
2020. jún. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Annyi az elonye hogy nem huzol le tobb kobmeter vizet havonta.
2020. jún. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A házilagos (csatornamentes), környezetbarát wc-knek több verziója van, legalább három):


- száraz toalett,

- (kétaknás) kompakt komposzt wc (ürítése akkor, ha megtelt),

- prekomposzter (tartályos, rendszeres ürítésű).


Kertiek, de lakásba építhető változat is létezik.


Én még nem próbáltam egyiket se, de elvben szimpatikus, ráadásul javítja a talaj minőségét, mert időközönként ki lehet talicskázni a kertbe a komposztálódott emberi ürüléket, addigra szaga sincs, bár előtte sincs szaga, mert forgácsot, vagy faleveleket (esetleg festékmentes papírfecni is jó) javasolnak a tetejére tenni.


Megfelelő típust alkalmazva környezetbarát.


Youtube video a témában, egy diplomás ökológustól, a főleg a szkeptikusok számára, átgondolás végett:

2020. jún. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
2020. jún. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes választ és a téma megtámogatását 8-as!
2020. jún. 18. 11:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!