Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Az ablakom már régóta bukik...

Az ablakom már régóta bukik és nyílik egyszerre, és olyankor már bezárni se lehet. Már szerelő is látta, de hiába megcsinálta előjött újra ugyanaz a hiba. Mi lehet a baj? Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Elvileg az ablak ahol záródik van egy "bütyök" amit be kell nyomni, vagy elforgatni (?) és akkor zárhatóvá válik ismét. De nem értek hozzá, és azt se akarom, hogy agyonüssön valakit a kieső ablak. (Tudom elvileg felül a pánt az tartja az ablakot ha megint nyílik és bukik is egyszerre - ahogy eddig is -, de nem akarom hogy nálam forduljon elő az, hogy a pánt se tartja és ráborul valakire a félmázsás ablak). Előre is köszönöm válaszaitokat, ez most szó szerint lehet életet ment, ha tudtok segíteni. Köszönet előre is.

#ablak #javítás #elromlás #pánt #vasalat #bukik nyílik egyszerre
2020. júl. 10. 12:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%

"Már szerelő is látta, de hiába megcsinálta előjött újra ugyanaz a hiba. Mi lehet a baj?"

Az, hogy nem hívtad vissza, hogy javítsa meg garanciálisan.

2020. júl. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
30%

Majd mi innen megjavítjuk!

Csak azt ne várd, hogy a kórházban meglátogassunk!

2020. júl. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Hivj masik szerelot. Mitol lenne biztonsagosabb, ha a gyakorizok valaszai alapjan hozzafognal takolni?
2020. júl. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

legközelebb tájékozódjál a szerelőnél.

Mi a gond, előfordulhat e megint, hogy lehetett elhárítani? Tartós lesz a javítás, vagy csak ideiglenes, stb. Én közben mindig kérdezek.

2020. júl. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Miért hívna másik szerelőt? Ja, ha számla nélkül, feketén dolgoztatott az előzővel, akkor persze nincs hova visszamennie reklamálni, az igaz... Ezért érdemes már eleve tisztességes (= magától, nem csak kérésre számlát adó) szerelőket hívni, ha elromlik valami.
2020. júl. 10. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nincs beragadva ez a nyelv az ablakodon? Ez akadályozza meg, hogy csak becsukva tudd átváltani az ablakot bulóról nyilóra. Ha ez beragad, és nincs rendesen becsukva, akkor lehet az, hogy felül nem nem csatlakozik, talál vissza rendesen a zsanérba és a bukó funkció rudazata tartja csak, és lóg az egész. Persze ez mellett egy normális beállítás is kell.

[link]

2020. júl. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

5, mert azt irta, regota. Szamomra ez annyit mond ebben az esetben, hogy evek ota. Azzal mar nem tud visszamenni gariba.

Persze lehet hogy nem igy van, csak en igy ertelmeztem.

2020. júl. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszaitokat. A 6-os válaszolómnak van igaza, pont ez a hiba... De a vasalatot már cserélték és újra előjött a hiba...

Korábban hónapokig nem is használtuk azt az ablakot a hiba miatt.


A számláról annyit, hogy én nem vagyok jártas ezekben de most közel 10 féle szerelőt vagy egyéb munkást kellett hívnom renoválás miatt (nem akartunk barkácsolni), de egyik se adott számlát, amelyik előtte fűt-fát ígért (kádfényező) se számlát, se "használati utasítást" nem adott amit magától ígért... Se garancia papírt amit szintén ígért.


Egyik, hangsúlyozom egyik se csinált olyan munkát, hogy én laikusként észre ne vegyem a hibákat!! Akkor mennyi hiba lehet a munkájukban amit csak szakember láthatna vehetne észre?! Persze egyik se olyan hiba - talán - ami miatt működésképtelen vagy teljesen rossz az egész munka, szerelés, javítás, de nem azért fizetünk, hogy elégtelen vagy elégséges munkát adjanak át.

Főleg egy villanyszerelőnél kritikus, hogy tényleg jó legyen a munka...


És az a másik gyanúm, hogy sok ugyanannyit kért mint ha számlát is követeltem volna. Mert elvileg számla nélkül olcsóbb.

Ezt onnan is gondolom, hogy sok alig vagy nem akarta elfogadni az "udvariassági" borravalót, vagy ha bármi baj van akkor "így meg úgy meg amúgy".


Talán az asztalos munkája volt a legjobb, az már közepes legalább, ami nekem már jó, mert tisztába vagyok vele hogy amit ember csinál semmi se tökéletes és minden mulandó.

2020. júl. 11. 07:21
 9/11 A kérdező kommentje:

A 6-os válaszolómnak annyit még, a küldött fotója alapján, az én nyílászárómon nem ilyen "elmozdítható pántféle van", hanem egy kis "bütyök", kúp szerű rész ami körül rugó van.


Elvileg azt kéne nyomogatni (?), csavargatni (?), hogy zárható legyen...? Nem tudom, nekem nem sikerült...

2020. júl. 11. 07:25
 10/11 anonim ***** válasza:
6-os vagyok. Nálam az összes ablakon és ajtó ilyen rendszerű a házon, pedig cirka 3 év alatt lettek lecserélve ahogy csináltam a szobákat, vagyis lassan változik a technika :) . De ez a nyelv csak a kilincset blokkolja, a vasalat pontosságára nincs hatással. Sajnos én is szembesülni szokok ezzel a hibával, mert a konyhai ajtóm, ahol ki lehet menni a hátsó kerbe szintén csinálja, és szerintem pontatlan beépítés miatt. Ha becsukom, akkor felül nem simul úgy be ahogy kellene, és hajlamos nem visszatalálni a felső zsanérba, de én itt kézzel rá tudok segíteni, ablaknél lehet te már nem tudod megnyomni elég magasan. Poén, hogy csak ezt rakta be szaki a többit meg én.
2020. júl. 11. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!