Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért tűnik ekkora elérhetetle...

Miért tűnik ekkora elérhetetlen álomnak, hogy kertesházban lakjunk?

Figyelt kérdés
Mióta élek, a családommal folyamatosan csak albérletben laktunk. Kb. 3 éve már csak apámmal élek és a testvéremmel. Most egy faluban nyomorgunk egy régi tömblakásban, aminek ráadásul olyan a hangszigetelése és az akusztikája, hogy azt is hallom ahogy a szomszéd beszél. És itt jön a bökkenő (számomra), hogy eléggé hangos hobbiaim vannak (például dobolok, vagyis dobolnék, viszont a dobom több éve a szobámban áll használatlanul), illetve jó lenne ha tudnék normális hangerőn zenét is hallgatni (tényleg a legkisebb hangerőn már hallják a szomszédok). És amúgy nem is keres apám rosszul, most vett egy hónapja egy pár éves, alig használt elég magas felszereltségű kombit, amit ráadásul nem is használ, az előző autóval jár, az új meg csak áll a munkahelyén. Meg elég sok drága dolgom van, pl. amik az íróasztalomon vannak cuccok majdnem a milliós nagyságrendet érik el árban (számítógép, monitorok, laptop, hangfalak, konzol stb.), és ráadásul ezeket ilyen 3 év alatt kaptam. Meg még van egy majdnem 300 ezres biciklim, aztán ott a dobom, ami szintén hasonló kategória és sorolhatnám. Tehát egy magyar átlag családhoz képest tényleg ilyen szempontból nem élünk rosszul. És a legtöbb osztálytársam, akik amúgy nincsenek ilyen anyagi helyzetben, ők hatalmas családi házakban laknak. De akkor tényleg, ha ilyen dolgokra van pénze apukámnak, akkor miért nem költöztünk már el végre egy családi házba? Én lennék a világ legboldogabb embere, itt meg megmozdulni alig merek, mert mindent hall a szomszéd, nem hogy dobolni meg zenét hallgatni meg ilyenek..
2020. júl. 12. 23:54
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Hát talán épp ezért. Mert túl sokat költötok másra. Speciel én is azt vallom, inkább legyen kevesebb vagy olcsóbb cuccom, de a saját lakásomban éljek.
2020. júl. 13. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy apukádnak nem is fontos a dolog, jó neki így. Miért nem kérdezed meg tőle? Beszélgess el vele erről.
2020. júl. 13. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
33 éve élek kertes házban, ne hidd, hogy itt bátran dobolgathatnál meg zenélgethetnél 😅😅
2020. júl. 13. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
92%

3

Ja, tköm teli a belvárosból kiszabadult jöttmentekből, akik azt hiszik, hogy ha már kert van, akkor lehet teli torokból ordibálni a kölykeikkel együtt.

Főleg medencében pancsoláskor adnak ki ordenáré, elviselhetetlen hangokat.


Amikor kicsi voltam engem megneveltek a szüleim: rám szóltak, ha olyat csináltam, amivel zavarhatom a szomszédokat...

2020. júl. 13. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 mindentudó99 ***** válasza:
94%
Dobbal tanyá4a menj. Ahol 2 kolóméter a legközelebbi szomszéd
2020. júl. 13. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Apukádnak lehet nem annyira fontos egy saját otthon, talán olyan is a munkája, hogy mobil akar maradni, és ha vált munkahelyet akkor így albérlettel simán tudtok költözni. Meg ő lehet, hogy nem is akar családiházat, és az azzal járó munkát, hanem az kényelmes neki ha hazajön, és egyszerűen lepihen. Ismerek olyan vállakozót, aki inkább vett két egymás melletti lakást, és összenyitották őket. Azt is figyelembe kell venni, hogy hiába keres jól, minden bizonnyal hitelt kell felvennie, és 20-25 évre eladósodnia, és jelenleg megint bizonytalan a gazdasági helyzet, nem biztos, hogy bele mer vágni, illetve ki tudja kap-e elég hitelt. Ti meg majd egyszer kirepültök, ő meg ott marad a házban egyedül.
2020. júl. 13. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a szüleiddel kell megbeszélni, de a zenehallgatást meg lehet oldani fejhallgatóval (van vezeték nélküli is) néhány 10 000 forint. Dobból is van elektronikus, mikor csak te hallod, hogy mit ütöttél fejhallgatón.

Ha csak a hangos hobbik miatt szeretnél kertesbe költözni, akkor nagyon rossz nyomon jársz. Egy kerttel foglalkozni kell, gondozni kell. Én rádió bolond vagyok. Az idén még nem volt a kezemben készülék, mert, valamit mindig a lakáson és a portán kellet reszelni... (na jó ebben sz is benne van, hogy kertbolond is vagyok, valamint nagy felújítást csinálunk).

Ahogy a cuccaid leírását olvastam, (igaz a hátteret nem ismerem) elgondolkodtatott


Egy saját lakás nagyon röghöz köt. Nekem világ életemben saját lakásom volt. A barátaim, akik albérletben laknak sokkal könnyebben váltanak munkahelyet, mert legfeljebb két várossal odébb költöznek. Ez nekem elég drága lenne (A meglevő lakás eladása, új vásárlása)

2020. júl. 13. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
42 ezres fejhallgatóm van + ehhez egy 45 ezres erősítő, magyarul az is elég szép hangot ad, viszont az teljesen más, mivel a membránok sokkal közelebb vannak a fülhöz, a hangfal pedig a levegőt mozgatja meg. Az elektromos dobok pedig jellemzően hálóbőrösek, amiken sokkal unrealisztikusabb az érzet, illetve ugyan úgy túl nagy a kopogása tömblakásba
2020. júl. 13. 07:45
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Garázs nincs? Avagy bérelhető a közelben? Banda nincs? Mert ahhoz kell egy próbaterem is, nem igaz? Szóval szerezz egy bandát, együtt béreljetek egy garázst, hangszigeteljétek, ahogy csak tudjátok, és járjatok együtt vagy akár külön-külön is "zörögni". Más, lakásban élő zenész/lelkes hangszerkedvelő is így tesz!
2020. júl. 13. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves vagy? Gondolom fiatal.

De apukádnak valószínűleg tökéletes igy minden hiszen ha nem lenne az változtatna rajta, vagy úgy van vele hogy nem tudna annyi pénzt össze gyűjteni vagy nem lenne türelme hozzá hogy vegyen 20-30 millióért vagy többért egy családi házat.

Ha eléred azt a kort mert nekem úgy jön le hogy fiatal vagy pl 20-22 éves leszel jönni fog úgy is egy barátnő akivel össze költözöl idővel. Kezdj el gyűjteni add el az ilyen cuccaidat keress nyári munkát ne várj apukádra, ha össze költözöl barátnőddel úgy is támogat majd anyagilag vagy is az lenne a normális ha ennyire jól keres. Én 20 voltam párom 26 mikor össze költöztünk viszont 13 voltam mikor össze jöttünk ő pedig 19, minket nem támogattak. Viszont mióta eszemet tudom gyűjtögettem és párom is sokat gyűjtött (ballagási pénzt félre rakta én is ő is, aztán volt első áldozási pénz is, szülinapi pénzek én special ösztön dijjas voltam anyuék külön számlára tették a családi pótlékot hogyha majd útnak indulok ide adják egy összegben) 2 éve saját házban lakunk ilyen fiatalon amikor megvettük a házat a tulajdonosa csak nézett hogy hogy tudjuk hitel nélkül megvenni... igaz hogy ehhez egy olyan partner kell aki lemond dolgokról pl mi egyáltalán nem mentünk bulizni, legolcsóbb cipőt vettük f&f-be rendszeresen akciósan legutóbb is 3500ért vettünk nekünk egy évig kitart munkába azt kell hordanunk ami a munkahely add 🤷 nincs 600 cipőnk mindig 1-1db van amit éppen mindenhová hordunk. Turiból vesszük a ruhát sokszor címkéset 1500ft/kg áron vagy 100ft/db egyedül fehérneműt vesszük újonnan azt is pepcobol mer 3db bugyit meglehet venni 400ért meg 4 pár zoknit 300ért... Melltartót úgy szint olcsón stb. Első egy évben hogy minél többet tudjunk spórolni havi 1× ettünk gyakorlatilag húst vagy nagyon ritkán akkor is csirke combot mert az a legolcsóbb és sok hús van rajta:D meg amikor vendégségbe mentünk szüleinkhez. Munkába szendvicset és itthon készített házi szörpöt pl bodzát ami nagyon olcsó hordtunk magunkkal és teát cukor és citromlé nélkül mert úgy szeretjük. Szóval mi így eszméletlen sokat spóroltunk én havi 180e ft-t hoztam/hozok a konyhára párom kamionos egy külföldi cégnél de napi haza járós ő havi 560e ft-t.

Ne az legyen az álmod amúgy hogy apukaddal lakj családi házba... Hosszú távra gondolkodj ne alapozza a papa/mama otthonra. Páromék szülei akkor vették meg a családi házat mi előtt mi megvettük a sajátunkat hogy majd a gyerekekkel elférnek (van még 3 tesója) erre ketten laknak a nagy házban 🤦‍♀️ mert a többi tesója is egyszerűen felnőtt és családot alapítottak ami az élet rendje 🤷

Amit még hozzá tudok tenni nem feltétlen pozitív. Megszoksz vagy megszöksz... Vagy nyisd ki a szád és mondd el apukádnak hogy te családi házban akarsz lakni...

2020. júl. 13. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!