Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha főzés közben otthagyom a...

Ha főzés közben otthagyom a gázt egy órára, és véletlen elalszik, mennyire veszélyes?

Figyelt kérdés
Mennyi gáz termelődik, és utána be lehet gyújtani, vagy azt már nem szabad?

2020. júl. 15. 20:09
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Normális gáztűzhelyeken ha kialszik a láng, a termoelem 2-3 másodpercen belül lezárja a szelepet.

"Normális" gáztűzhelyen, mivel találkoztam már olyannal, hogy az elromlott termoelem miatt fakanállal meg egyéb konyhai eszközzel volt a szelep kitámogatva.

Na ez ami életveszélyes, mivel ha kialszik a láng a szelep nem zár el a kitámasztásra használt fakanál miatt, és ilyenkor szokott eltűnni a konyha a fél házzal együtt.

2020. júl. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
37%

1 Na most tudd, hogy adtál neki egy olyan tippet, amit nem kellett volna.


Nem véletlenül kérdezte.

2020. júl. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
48%
1+ Gondolom hallottál "véletlen" konyhai balesetről.
2020. júl. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Kicsit furán sikerült a kérdés, de nem akarom felrepíteni a házat. Csak azt akartam tudni, hogy mennyire szabad otthagyni, és közben megnézni egy jó kis sorozatot.
2020. júl. 15. 20:56
 5/10 anonim ***** válasza:
87%

Nyugodtan ott lehet hagyni, nem véletlenül van termoelem minden gázzal működő készülékben. Kivéve néhány PB palackos rezsónál, de ott is egyre gyakoribb hogy 2-3 ezer forinttal többért termoelemmel is lehet már kapni (hozzáteszem csak ilyet érdemes venni).


Én ha kocsonyát főzök akkor egész éjjel takarékon otthagyom a fazékban.

2020. júl. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha otthon vagy, akkor oké, nem kell folyamatosan őrizni, de időnként nézz rá.
2020. júl. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Mar csak azert is, hogy ne egjen le a kaja.
2020. júl. 15. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az első írta, a termo elem a hőforrás hiánya esetén néhány másodperc után elzárja a gázt.


De ne feledd hogyha nem történik ez a verzió,,de ha TE veled történik valami és TE nem mész haza, akkor meg leég a kaja,és lehet hogy vele a lakás is kigyullad. Ezért sem lenének túl boldogok a szomszédok. Szóval ne csinálj ebből sportot,kaját nem hagyunk a otthon a tűzön!!

2020. júl. 16. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egyébként addig normálisan működő Karancs gáztűzhely egyik napról a másikra besz@rt, kialudt a láng de teljesen nem zárhatta el a gázt, mert kifejezetten a gázszagra mentem ki, mintha halk süvítést is hallottam volna. Ez egy kb 110 éves konvektoros régi polgári házban levő lakásban volt, és miután a tulaj közölte hogy amíg működik nem cseréli, költöztünk. Anyuéknak kb 5 éves a tűzhelye, ő gond nélkül bármit rajta hagy félnapokra, de ott ha elalszik a láng (kifut a leves pl) simán rendesen elzárja magát
2020. júl. 16. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
59%
Időzítsd be, hogy mindenképpen kikapcsoljon.
2020. aug. 6. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!