Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Van olyan aki Angliában...

Van olyan aki Angliában töltött hosszú évek után hazaköltözött de megbánta?

Figyelt kérdés

Sokszor látom/hallom hogy vannak akik hosszú évek után mégis otthon képzelik el a további életüket.

Van olyan aki így tett és megbánta, esetleg vissza menne?

Van olyan is aki úgy érzi jó döntést hozott?


Elmesélnétek milyen érzés otthon újrakezdeni?



2020. júl. 24. 18:09
A kérdező szavazást indított:
Megbántam, Magyarország rosszabb mint valaha!
Jó döntést hoztam amikor hazaköltöztem.
Nem rossz, nehéz, de így döntöttem.
Használhatatlan az ország, amint tehetem megyek vissza Uk-ba.
Élhető, persze bonyolultabb mint Angliában, de nem rossz, otthon vagyok.
15 szavazat
 1/4 anonim válasza:
Suri?
2020. júl. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
En közel 10 ev utan költöztem vissza nemrég a kulfoldi párommal, elsősorban a Brexit okozta nehézségek, másrészt család miatt is. Hanem húzna a szívem a szuleimhez es családtagjaimhoz, illetve ha nem lenne ilyen nehézkes a Brexit (illetve most a korona miatt is), akkor tuti visszamennek kérdés nelkul. Nagyon nehez beilleszkedni / vissza illeszkedni, az angol kultúra sokkal közelebb all hozzam, a politikai Es gazdasági helyzetről ne is beszéljünk. Engem húz a szívem...
2020. júl. 24. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Beviz Elek ***** válasza:
62%

Vannak akiknek nem jön be a más kultúra, nem tudnak beilleszkedni és hiányoznak az otthoni megszokott dolgok. Ebbe beletartozik az is hogy az idő megszépíti az emlékeket és elfelejtkezik arról az ember hogy először miért is szedte össze a cuccait.


Egyik oldalt a család, barátok, a megszokott kellemes langyos szr, másik oldalt a nyugodtság, anyagi biztonság, lehetőségek.


#2

Pontosan milyen nehézségeket okozott a Brexit? Én csak annyit vettem észre hogy a szavazás után a sok birka elkezdett menekülni. Ja, meg kellett csináltatni útlevelet amit a Visegrádi utcában bunkó ügyintézőkkel lehet rossz hangulatban, Manchesterben pedig nyugodtan, kedves emberekkel.


A koronavírus miatt is nyugodtan visszajöhettek. Orbán bácsi nem foglalkozott az emberekkel, felőle megdögölhet az ember az utcán, vállat von hogy hány ember veszítette el a munkáját és nincs pénze. Boris odafigyelt az emberekre, nem mellesleg ez gazdaságilag is a kevésbé rossz megoldás.

2020. júl. 25. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Kedves 3-as, nálunk sajnos bonyolultabb volt a dolog mert en es a ferjem onkenteskedtunk angliaban es o neki vízum kellett mindig es mikor jelentkeztunk neki rajtam keresztül EEA Family permit-re azt elutasítottak (ketszer is jelentkeztunk) miattam nem kaphatta meg mert en nem voltam “qualified person” 😭
2020. júl. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!