Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Bosszantó szomszéd ellen mit...

Bosszantó szomszéd ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Van egy közvetlen felső lakó, aki galambokat etet, ami még önmagában nem is lenne érdekes , csakhogy az ürülékük lefele potyog az alatta levő erkélyére. Szépen meg lett kérve, ne etesse, ne söpörje kifele az odaszáradt cuccot, de továbbra is folytatja. Irtó gusztustalan, ráadásul nem is tudja használni az alsó lakó ez miatt az erkélyét semmire. Értem én, hogy mindenki azt csinál a saját erkélyén, amit akar, de ne a másik rovására.

A közös képviselő nem tud tenni ellene semmit, de a rendőrséget is kihívta már az egyik szomszéd, mert ez a lakó (idős), ez mellett időnként elveszti a kontrollt, ordítozik (káromkodik, fenyegetőzik, hogy felgyújtja a házat), tör-zúz. A rendőröktől megkérdezték, ki tudnák e hívni a pszichiátriát, de azt mondták, ez nem az ő hatáskörük..., ha pedig továbbra is ezt csinálja az öregasszony, akkor bizonyíték ellenében tudnának csak kezdeni vele valamit.

De milyen bizonyíték?... max az eredményt lehet lefotózni, de az nem túl hiteles, hangfelvétel sem, akkor?

Mit lehetne tenni, járt már valaki így?



2020. aug. 1. 00:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
79%
Semmit, amíg nem ér hozzád a rendőrség nem foglalkozik az ilyesmivel. Gyakorlatilag mindenki azt csinál a saját lakásában amit akar, akár zavar mást akár nem.
2020. aug. 1. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Igen ezt értem, de rém igazságtalan ez a helyzet. Nemár hogy egy hülye mindent megtehessen...
2020. aug. 1. 00:32
 3/15 anonim ***** válasza:
46%

Hálót kell tenni az alatta lévő erkélyre. Nem tökéletes megoldás, de valamit mégis felfog, sűrű szövésű kell.


Mi az hogy nem a rendőrség hatásköre kihivni a mentőt egy hoborgo lakohoz? Az ő hatáskörébe tartozik a leginkább. Régen az anyum felett lakó beteg pasihoz fel évente hívtuk a rendőrséget, akik hívtak a mentőt a helyszínről. Ezt ne hidd el, hogy nem az ő hatásköruk. Csak a faxuk tele lehet, mert egyre több az idióta.

2020. aug. 1. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Igen a hálót, ablakot redőnyt én is javasoltam, de az érintett így is kivan már, attól is, ha csak meglátja a cuccot. A háló is csupa trutyi lenne, nézegesse vagy takarítsa szabadidejében , lassan kikészül. (Egyszer nekem is volt részem hasonlóban, bár azt nem szomszéd, hanem egy rosszul lezárt ajtó okozta, de amíg nem jöttünk rá, a többedik alkalommal, hát én is feszülten mentem már haza, mi fogad...a családtagomról van szó...ő pedig már régóta ebben van, csak most telt be a pohár minden szempontból, nagyon belehergeli magát, és már attól félek, nehogy szívrohamot kapjon, annyira...)
2020. aug. 1. 00:46
 5/15 anonim ***** válasza:
55%
#3 nekünk még azt is mondták, hogy nem viszik be, mert túl idős. Jó tudni, hogy 60 évesen szabad bankot rabolni, a korra való tekintettel nem lesz következménye.
2020. aug. 1. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

nahát ezaz... ráadásul szerintem totál para, hogy olyat mond, hogy felgyújtja a házat...mivan, ha bekattan és tényleg megcsinálja?!

Szerintem is a rendőröknek kellene mentőt hívni. Bármennyire is tele a hócipőjük, ők akartak rendőrök lenni, az orvos sem mondja azt, hogy már a 20. vakbélműtétem van ma a 21.-et már lesz.rom (sarkítva)

2020. aug. 1. 01:04
 7/15 anonim ***** válasza:
67%

Szépen kussban lehet maradni, esetleg elköltözni, mást nem tudsz csinálni.


Mellesleg szép is lenne ha a rendőrök csak úgy elvitethetnének pszichiátriára mindenkit akire rámondják hogy nem komplett... Neked hogy esne ha csak úgy random időnként bevitetnélek? :D

2020. aug. 1. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem legtöbb esélye annak lenne, ha egy rokonával megpróbálnátok beszélni. Esetleg lehet zargatni a közös képviselőt - bár nem tudom, ha bele is kerülne mondjuk a házirendbe, mert sikerül valami csoda folytán megszavazni, hogy tilos a galambok etetése (vs. más tulajdonára, erkélyére seperni koszt), akkor is kitől milyen szankciók járnának érte.
2020. aug. 1. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
39%

Volt egy kutyás a lépcsőházunkban. Kértük, hogy ne szarassa a ház előtt a kutyáját és szedje össze ürüléket. Ő is azt gondolta, hogy ugyan már mit tudnak vele csinálni. Aztán egyik este gumikesztyű fel, puha kutyakaka összeszed, kedves szomszéd bejárati ajtaján méter hosszan és a kilincsen szétken. Másnaptól rend volt.

Igaz előtte volt egy kis házi perpatvar a szomszédnál.

Mondott szóból ért az ember.

2020. aug. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
55%
9-es, nálunk is volt ilyen, mondjuk itt dobálózva volt a szarral, az eredmény az lett hogy összeverekedtek, és a végén a dobálózót vitték a mentősök, aki a kutyát szaratta jóformán semmit se kapott, mivel nem ő kezdeményezett...
2020. aug. 2. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!