Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Tényleg létezik, hogy valakine...

Tényleg létezik, hogy valakinek odaadom ingyen a telket és ő ingyen épít nekem rá?

Figyelt kérdés

Egy viszonylag drágább telekről van szó, én szeretném eladni (22 éves, egyetemista lányként nem akarok a nyakamba venni egy építkezést). Viszont a szüleim mondták, hogy miért nem adom oda egy kivitelezőnek a telket, hogy építsen rá egy többlakásos társasházat, és akkor a telket utólag fizetné ki, egy lakással. De ilyen tényleg van?


Ez miért érné meg bárkinek? Hiszen akármennyire is társasházi lakás, az mégis többet ér, mint egy üres, gazos telek.


2020. aug. 6. 09:29
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

wtf:D

Ez nem tudom miért ide került, eredetileg az "Otthon" kategóriában volt.

2020. aug. 6. 09:31
 2/12 anonim válasza:
100%
Nem tudom létezik-e ilyen. De az biztos hogy ez mindenképp lutri. Hány építkezés fullad be? Mert nincs elég pénz... Mert arra várnak hogy majd a leendő lakók kifizetik a még kész sincs lakásokat és abból fejezik be. Aztán a vevők elmaradnak. Korábban sok ilyen volt, lehet hogy most kevesebb. Őszintén nem tudom. De azt tudom, hogy itt a 12. kerületben is tudok ilyen lakóparkról ami legalább 10 éve félkész állapotban van. Amúgy nem hiszem hogy megérné egy vállalkozónak a kész lakást lényegesen magasabb áron tudja eladni mint amennyiért megvenne egy üres telket.
2020. aug. 6. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%
Ha elég értékes a telek, akkor elképzelhető.
2020. aug. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Vidékről van szó, itt nagyon kevés ilyen lakás/ház van (még) és általában seperc alatt elkapkodják őket.
2020. aug. 6. 10:08
 5/12 anonim ***** válasza:
52%

Igen, létezik. 16 évvel ezelőtt anyámék a telküket egy bontandó családival odaadták egy vállalkozónak, aki lebontotta a házat, és egy négylakásost épített rá. Az első 75nm-es lakást anyámék kapták.


Ami rizikós, hogy tőkeerős legyen és ne kókler, mert az ráfizetés.


És igen, megéri nekik, mert bár egy telek olcsóbb mint egy lakás, olyan haszonkulccsal adják el az ingatlanokat, hogy egy-két lakás ára simán tiszta haszon. Amit nálunk építettek, ott konkrétan az egyik lakás már tisztán haszon volt a háromból.

2020. aug. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Kiegészítés: mi a főváros vonzáskörzetében éltünk, itt viszik a házakat mint a cukrot. Amúgy én is vettem társasházi lakást, ez két 4 lakásos 1 telken, itt is az egyik lakás a ex-telektulajdonosé (vagyis akik örököltek tőle, már meghalt).
2020. aug. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
75%
miert akarsz megszabadulni tole? beepitesi kotelezettseg van rajta?
2020. aug. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Nem, de most mit kezdjek egy üres telekkel?

Még egyetemre járok, 2 évig biztos nem fogok hazaköltözni a szülővárosomba. Egy építkezésbe nem fogok egyedül belefogni, főleg mert nincs is 30-40 millióm rá, a már meglévő lakásomat ezért nem fogom eladni.

2020. aug. 6. 11:42
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
nem megy az sehova, majd megvar teged. evi 2 kaszalassal le lehet tudni a fenntartasat (a parlagfu miatt). ha jo helyen van en nem szabadulnek meg tole. majd ha ugy alakul hogy mesge ott akarsz letelepedni, majd eladod.
2020. aug. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

De alapból hatalmas, kétszer akkora, mint az utcában az összes többi telek. Azok is kertes házak, én nem tudok ekkora területtel mit kezdeni. Ráadásul nem is rajongok a kertes házakért, én az a lakásban élő típus vagyok. Legyen egy tágas, napos teraszom tele virágokkal, és én ezzel boldog vagyok.

Ha meg építetnének oda egy társas házat, amiből egy lakás az enyém lenne, azt kiadhatnám és plusz bevétel.


3 évig építették pár évvel ezelőtt a családi házunkat, ott vertek át, ahol tudtak minket, szóval tudom, miért mondom, hogy soha nem vágnék bele egy ilyen építkezős projectbe. Főleg nem egyedül.

2020. aug. 6. 12:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!