Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen a lakóhelyeden a...

Milyen a lakóhelyeden a közbiztonság? Mit gondolsz úgy összességeben a Magyarországi közbiztonságról?

Figyelt kérdés

Ahol éltek, ott milyen a közbiztonság? Betörések, balhék vannak-e?

Egyedül meritek-e hagyni a lakást, házat, autót? Este, sötétedés után mennyire vészélyes kint tartózkodni?

Illetve mit gondoltok, Magyarországon milyen a közbiztonság? Romlott az elmúlt idószakban? Javult-e? Mit lehetne még fejleszteni, hogyan lehetne biztonságosabb hellyé tenni Magyarországot?

Lakhelyt is írjatok légyszi, akár országrész, akár település szintjén.



2020. aug. 17. 13:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Magyarország túl nagy kategória.

Abban a faluban, ahol felnöttem (Baranya), tökéletes a közbiztonság. Mindenki ismer mindenkit, idegenre figyelnek, ha nem zárod az ajtót, se történik semmi. Kisebbség egyáltalán nincs, meg olyan se, aki problémás lenne. Betörésröl évek óta nem hallottam.

Budapesten, a 11. kerületben laktam pár évet a Bikás Parknál. Sötétedés után jártam futni (nö vagyok, 50 kiló), soha semmi negatív élményem nem volt. Nyilván ott azért zárta az ember az ajtót.

A Hös utcában kicsit más a helyzet gondolom, egyes kelet-magyarországi régiókban szintén. Én nem érzek az utóbbi években változást összességében.

2020. aug. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
76%
Sztem egyre rosszabb,egyre tobb rosszarcu embert latni es nem csak este de nappal is olyan helyeken is ahol azelott nemigen...
2020. aug. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem rendőri szempontból kb. egyenlő a nullával.

Annyi szerencsénk van, hogy a magyar ember kulturáltabb (általánossában), illetve viszonylag élhető ahhoz, hogy ne dögöljünk éhen, így kevesebb a száma a betöréseknek, lopásoknak. De akinek muszáj azt nem fogja megakadályozni a rendőrség. Ha azt nézem, mit tesznek a rendőrök értünk... Nyílt utcán zaklatnak, rendőr sehol. Vasúton kéregetnek, rendőr csak néz. Fiatalok este petárdáznak, rendőrök felpuffaszkodva sétálnak tovább. Körülöttem szemetelnek, isznak, rendőr inkább flörtöl egy kiscsajjal. Buszpályát ellepik a hajléktalanok, akik odahugyozna és sz.rnak a padra, rendőrök mellettük sétálgatnak. Ez csak pár megtörtént példa.

Én sose éreztem, hogy megvédenek, ellenben szívesen igazoltatnak mikor a buszhoz rohanok, vagy kötnek belém mert nem hordok maszkot. De pl. a traffizás is megy a világ végén.

Rengeteg mindenben kéne fejlődni, és áthelyezni a prioritást a fontosabb dolgokra. Annyiszor akartak kizsebelni, és támadtak meg, hogyha gyerekem lenne óránként hívogatnám... Szolnok megye.

2020. aug. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Kiváló, de itt sok a kamera, meg sok a rendőr és a privát járőr is.

Ettől függetlenül a városba alap viselet a CS spray és a gumis Alfa.


A hazai közbiztonság a jövőben pokolian romlani fog, ha nem lesz legalizálva a fegyverviselés.

2020. aug. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Mielőtt megvettem Dél-Pesten a családi házamat, alaposan bejártam a környéket, hogy mennyire fertőzött a környék a roma nevű cigányoktól.

Mivel ilyenek nem fordulnak erre elő, nem is zárom a kapumat.

2020. aug. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Bp mellett laktam pár évig, egy nagy városban. Ott évente többször volt betörés, besurranás a környéken. Volt ház előtt parkoló autó piszkálása is, unokázós csalás is. Nem szerettem ott lakni, fel is mondtam az albit.

Most Komárom-Esztergom m-ben lakunk, de itt se a régi a közbiztonság. Állítólag itt 10-20 évvel ez előtt egyáltalán nem volt betörés. Most legutóbb valaki lomtalanításkor beengedett egy segítő brigádot, rá egy hétre kirámolták a garázsát fényes nappal. Nem is bánom, hogy idén elmaradt a lomizás, mert még így is havi rendszerességgel bejön az utcánkba a tipikus fehér furgon végigszkennelni az udvarokat.

2020. aug. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Már vagy 20 éve élek a jelenlegi lakhelyemen, és 20 év alatt még sosem hallottam arról, hogy az én városrészemben lett volna betörés, de nem igazán hallottam sok betörésről a többi városrészből sem.


Régebben sokat sétálgattam esténként, egyszer volt olyan, hogy úgy éreztem, hogy valaki követ, de aztán, hogy tényleg így volt-e, vagy paranoia is közbejátszott, kitudja. :D


Családi ház, a kaput és a bejárati ajtót is folyton zárjuk, de igazából a kapu szimplán azért van zárva, mert ha valaki csönget, akkor nem hiányzik nekünk, hogy rögtön már besétáljon a bejárati ajtóhoz, meg na, ne mászkáljon az előkertünkbe senki se. :D Szóval zárjuk a kaput és a bejárati ajtót is, de eddig még sosem próbált senki se behatolni a házunkba, szóval ez a folytonos kapu-ajtó zárogatás csakis a biztonság kedvéért történik. Szóval itt merjük hagyni a házat, hisz a környéken még sosem volt betörés az elmúlt időszakban, szóval nincs ok az aggódásra. Az autó pedig udvarban van, de a városban való parkoláskor sem féltjük az autót különösképpen. Néhány helyen a városomban tudom, hogy szoktak feltörni autókat, de arra a környékre mi nem járunk. Bács-Kiskun megye délebbi részéről van szó.


Az, hogy milyen Magyarországon a közbiztonság, azt szerintem nem lehet így átlagosan megmondani. Mármint nagyon település, városrész függő. Az én lakhelyem pl. ilyen szempontból elég biztonságos, de ez nem minden településnél van így.

2020. aug. 17. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én Nyugat Magyarországon lakok egy vidéki nagyvárosban.

A város "proli" munkás részében van a lakásom.

Mivel én is egy proli munkás ember vagyok ezért jól érzem magam itt.


Neha-néha esténként 1-2 részeg kurjongatt,dalolászik,de különösebb atrocitás eddig még nem ért.

2020. aug. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!