Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Van itt olyan aki hosszú idő...

Van itt olyan aki hosszú idő után hazaköltözik Angliából? Mi az oka?

Figyelt kérdés

Mi az oka hogy hazaköltözik valaki innen?


Nem is értem miért akarna valaki jólétből vissza a nyomorba, depresszióba.

Már jópár éve itt vagyok és nagyon klassz.

Nem gond ha új telefon vagy autó kell.

Bármikor találok munkát, olcsóbb az élet mint otthon.

Az emberek kedvesek és mosolygósak.


Volt olyan aki a brexitre hivatkozott az ismerőseim közül.

Szerintem meg ezután lesz csak nagyon jó itt az élet.

Sok felesleges ember lelép és mindenkinek jut meló.

Szerintem aki itt marad és kitart azt értékelni fogja Anglia.

Ha úgy gondolkodsz mint az angolok meg látják hogy Anglia párti vagy sokkal könnyebb az élet.



2020. aug. 19. 21:49
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
67%
Nem érted miért akarna valaki jólétből visszamenni a nyomorba, depresszióba? Nem baj, mosogass tovább nyugodtan, mi jól elboldogulunk itthon is.
2020. aug. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Irodában dolgozok.
2020. aug. 19. 22:21
 3/26 anonim ***** válasza:
59%
A depresszió országában mindenki mosolygós és vidám :) ühüm, durva lehetett az a mosogatószer.
2020. aug. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
49%
Érezd akkor jól magad a pária, eunuch Angliában, egyed a klóros csirkét, mi pedig élvezzük tovább a jó időt és a munkánkat itthon és az EU-ban :D
2020. aug. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
71%
A férjem hat év után hazajött, hogy velem lehessen. Boldogok vagyunk, nem nyomorgunk. A jólét nemcsak az anyagiakat jelenti.
2020. aug. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
58%

Nem értem mit keres ez a kérdés ebben a kategóriában? Mert ha provokálni akartál akkor elég rossz helyen jársz.

Inkább a 444.hu-s cikkek alatt hirdesd az igét, ott biztos találsz magadnak bővel elvtársakat.

Minden esetre jelentettem a kérdést, mivel semmi keresnivalója nincsen ebben a kategóriában + egyértelműen provokatív hangulatkeltés volt a cél.

2020. aug. 19. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
77%

Többféle ember van. Van akinek otthon vannak a szülei, testvérei, unokatestvérei, barátai és Angliában meg magányosan érzi magát. Az angolok nehezen fogadnak be és ha mégis, akkor is lesz egy belső "én nem tartozom ide" érzés. Sok bevándorló lesz depressziós külföldön. A sok egyedül töltött karácsony után sokan döntenek úgy, hogy inkább haza mennek a családhoz.

Van aki nem tud hivatásában elhelyezkedni mert mondjuk nem fogadják el a diplomáját.

Van aki csak ideiglenesen jött ki, hogy megszedje magát. A lakásárak Magyarországon sokkal olcsóbbak. Angliában majd a lakáshitelre telne ugyan abból a pénzből.

Az emberek valóban elsőre kedvesebbek, viszont utána mintha falba ütköznél. Nem hívnak meg magukhoz barbecue-ra, max a társasággal beülhetsz a kocsmába.

A nyelvet anyanyelvi szinten tudni nagyon nehéz. Főleg akcsntus nélkül beszélni. Erre kell egy fél élet vagy pedig kisgyermekkortoli tanulás. Aztán találkozol egy brittel és mindig az lesz a kérdés, hogy hová valósi vagy, mert az akcentusod kihallatszik.

Szóval vannak az angliai létnek árnyoldalai is.

2020. aug. 20. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
77%

Örülök, hogy beilleszkedtél!


"Szerintem meg ezután lesz csak nagyon jó itt az élet." Erre térjünk vissza mintegy egy év múlva. A gazd.-i előrejelzések aggasztóak. Plusz megszületett az elvi elhatározás, hogy akár 3 millió hong-konginak szabad lesz letelepednie az Egyesült Királyságban, ha Kína fokozza a politikai nyomást.


Tudod, mi az a wishful thinking?

2020. aug. 20. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
78%
Hozzátartozómnak nem jött be. Ha nincs keresett szakképesítés, csak pl. kb. "nevenincs" diploma, akkor nagyon nehéz kitörni. Bevándorlóként olyan munkákat kapsz, amit az angolok ritkán vállalnak el. Bőven éreztetik, hogy te "más" vagy, idegen, nem véletlen volt a Brexit sem. És korántsem mosolygós mindenki, sőt...Neki nagyon hiányzott a család és hazajött Budapestre, itt százszor jobban érzi magát.
2020. aug. 20. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
65%

Különítsük már el a dolgokat Kérdező!

Az EU különböző országaiban dolgozó magyarok 90%-a csak dolgozni megy külföldre, hogy az ott megkeresett pénzből itthon alapozza meg az egzisztenciáját és itthon éljen jól.

Aki meg annyira gyökértelen, hogy a saját hazájában nincsenek kötődései, az bárhová kószálhat a világban, sehol nem lesznek.

Te nyomhatod a rizsát magyar fórumokon, ha annyira bejött volna neked vissza sem néznél, de a magányos estéiden csak ide esz a fene!

2020. aug. 20. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!