Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Lőhetünk kábítólövedéket/altat...

Lőhetünk kábítólövedéket/altatót az indokolatlan birtokháborító testébe, aki a kertünkbe/házunkba betört? Akár nappal is, de főleg inkább este? (Nyilván ez senkire nem vonatkozik, akit a család maga engedett be (családtag/barát) csak a gazemberekre.)

Figyelt kérdés
Úgy tudom este (bár ebben nem vagyok biztos) legrosszabb esetben, akár meg is ölhetjük az aljas gazembereket, ha olyan eldurvult helyzetbe kerülünk, ekkor a bíróság nem ítéli el azt aki védte a családját, vagy önmagát, de én ilyen durva eszközök helyett csupán csak elkábítanám azt, akinek soha semmilyen körülmények között semmi keresnivalója sincs a telkünkön belül. Lehet ezt? Vagy már ezt sem?

2020. szept. 2. 23:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Igen, jól tudod.

Hol lehet ilyet kapni? És a lövő eszközt hozzá?

2020. szept. 3. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Gyógyszer, fegyver. Meg is ölheted vele. Ráadásul a lövedékkel bizonyítva feljelent, hogy az utcán rálőtél.
2020. szept. 3. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Biztos hogy nem.
2020. szept. 3. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Második, milyen utcán? Olvasd el a kiírást.


Többiek, akkor elmagyaráznátok miért nem? Látom a nem-et, de az infót a nem-re azt még nem kaptam meg.


Akárhogy is, ez egy nagyon fair védekezés, nem öl meg senkit, de a magától értetődően totálisan kitiltott embereket, akik száz teljes százalékban elítélendő ocsmány indokolatlan birtokháborítást és esetleg veszélyeztetést követtek el, azokat elkábítja addig, amíg a rendőrség meg nem érkezik és velük szemben intézkedni fog.


Őszintén nem értem mi ezzel a baj. Senki nem hal meg (maximum 90-100 kg-ra kell beállítani a dózist), de máskor kétszer meggondolja az összes haverja, hogy undorító mód tilosban járjon, ott ahol nekik soha semmilyen körülmények között semmi keresnivalójuk nincs!!

2020. szept. 3. 10:08
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Azért, amiért európában nem használhatnak a rendőrök sokkolót.

Ha szív, vagy egyéb problémája van, akkor belehalhat.

Ezért.

2020. szept. 3. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Ez eddig rendben van, de ha már egyszer (nem véletlenül hívják így) BŰNCSELEKMÉNYT követett el (legyen kisebb, pl. lopás, vagy nagyobb, pl. betörés, gyilkosság) senkit nem érdekel, ha a BŰNÖZŐ akár bele is hal. Egyszerűen nem értem miért kell egy gazembert (legyen az akár magyar is, vagy francia, teljesen mindegy ki) egyáltalán kicsit is "védeni"? Nem kötekszem, mielőtt valaki félreérti, hanem egyszerűen nem értem.
2020. szept. 3. 12:14
 7/15 anonim ***** válasza:

2 vagyok én jól olvastam.

De te már nem annyira. Azt mond utána amit akar. Simán mondhatja, hogy az utcán lőttél rá.

Ergó nem tudod mire allergiás stb, így gyógyszerrel meg is ölheted.

Igen, nem érti az ember, valóban. Miért kell annyira védeni egy bűnözőt. De ki dönti el, hogy bűnöző? Te? Ezek olyan jogi kacifántos dolgok.

Maradjunk a nem használhatod nál. vagy próbálkozz valaki olyannál, aki járatos a jogban, hogy mit, mikor, és mennyire lehet, mi a jogos és mi nem.

2020. szept. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Ezek a "mit szabad, mit nem dolgokban járatos" személyek, akikhez küldenél kik? Kiktől lehetne ezt megkerdezni (akár díj ellenében) meddig mehet el a, senkiháziak ellen védekező, megtámadott, ártatlan ingatlan tulajdonos?
2020. szept. 3. 12:48
 9/15 anonim ***** válasza:
1. Vagyok. Válaszolnál, kérlek?
2020. szept. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Igen. Én is ugyanúgy vártam a választ. :) De ezek után csak olyan szakembert keresek, aki akar díj ellenében megmondja mit lehet még jogosan vedekezesre használni, mit nem. És miért. Ahogy te magad is olvastad, már csak ezt várom.
2020. szept. 3. 17:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!