Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » ELKO SMR-H típusú relét az...

ELKO SMR-H típusú relét az utasítása szerint bekötöttem és az időzítője nem működik. A kimeneti vezetéken állandó fázis van. Van-e valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata?

Figyelt kérdés

Bekötési rajzot szeretnék kérni pontos magyarázattal.

Keringető szivattyút szeretnék vezérelni vele (utánkeringetés).



#időrelé #Elko SMR-H
2020. szept. 10. 20:41
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

1) Biztos hogy az N-en nulla van és az L-en fázis? Mérj rá, láttam én már zöld-sárga fázist...


2) Időzítés biztosan jól van beállítva? Mert ha véletlenül két napra állítottad, akkor bizony fázisnak kell ott lennie.

2020. szept. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

A bekötése itt van (ábrán a típus)

[link]

L-fázis

N-nulla

V-kimenet fázis(motor)

S-nyomógomb vagy vezérlőjel (fázis)

motor kap még egy nullát is

Az idő beállításokat nem látom. De a durvát vedd le, a finomat pedig kicsit tekerd meg. A funkcióválasztót "b" re tedd. A nyomógomb elengedése után indul az időzítés.

Viszont induktív terhelésre,("H" típus) amire használni akarod, nem biztos, hogy jó. Akár az első kapcsolásnál kinyifantja.

2020. szept. 11. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
AZ SMR-B relés kimenetű, az jobb a motorhoz, de azt is megneskapcsolózni kellene.
2020. szept. 11. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Feltétlenül mágneskapcsolózni akarom.
2020. szept. 11. 16:28
 5/18 A kérdező kommentje:
Próba képen dugvillás kábellel és vezetékkel kötöttem össze. A konnektorba fázisceruzával megkerestem a fázist, az általad linkelt rajz szerint kötöttem be. Motor nem volt rákötve csak egy konnektort tettem a kimenetre. Ebben volt az állandó áram. Az állítógombokat próbáltam minden állásban, semmi reagálás, még a kis led sem világít.
2020. szept. 11. 16:36
 6/18 A kérdező kommentje:

Egyébként a villamossági bolt ajánlotta ezt a márkát és típust. Én pontosan elmondtam, hogy mire akarom használni. Ők azt mondták, hogy még mágneskapcsoló sem kell hozzá.

De ha így is van, én kapcsoló nélkül nem fogom használni.

2020. szept. 11. 16:41
 7/18 anonim ***** válasza:

Vagy megdöglött, vagy valami hibás.

Teljesítményre bírná. De az induktív kikapcsolásakor, nagyfesz indul visszafele, ami a nem arra készített elektro ikát kidögleszti(túlfesszel).

A LED kimenetet jelez, tehát a nyomógomb zárásakor kell kigyulladnia és idő letelte után elalszik.

Nyomógombot is szereltél hozzá?-azzal is egy fázist adsz rá; nullával nem indul.

2020. szept. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Közben megoldódott a dolog, működik. Az volt a baj, hogy kimenetnek egy konnektort raktam fel és nem volt benne fogyasztó, nem volt zárt a kör
2020. szept. 13. 18:08
 9/18 A kérdező kommentje:

Viszont még egy gondom van vele, szobatermosztát lekapcsolásakor elindul a relé időzítője, és a beállított idő után kikapcsol.

A gond akkor van ha az időzítő futása alatt a termosztát újra bekapcsol (feljebb vesszük a hőfokot) a kazán üzemel, a közben a szivattyút az időzítő lekapcsolja.

Olyan relé kellene, amely az újabb jelre előről indítaná az időzítést.

2020. szept. 13. 18:18
 10/18 A kérdező kommentje:
Van-e ilyen relé?
2020. szept. 13. 18:19
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!