Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Melyik a jobb város Miskolc...

Melyik a jobb város Miskolc vagy Nyíregyháza?

Figyelt kérdés
Mind élhetőség, lakhatás, szórakozás, munkalehetőség szempontjából?

2020. szept. 27. 10:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
28%
Nyíregyháza,minden szempontból.
2020. szept. 27. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
97%

Erre csak olyan fog tudni válaszolni, aki mindkét helyen már élt hosszú távon, életvitelszerűen.

Így én sem tudok nyilatkozni Nyíregyházáról, de szerintem Miskolc nem rossz hely, ha nem egy fertőzött részt fogsz ki lakhatás szempontjából. Földrajzi elhelyezkedése kedvezőbb, természeti környezete gyönyörű, nagyváros lévén a munkalehetőség is a képzettségnek megfelelő, aki ott nem talál munkát az Nyíregyházán sem fog, szórakozási lehetőségekre ugyanezt mondanám.

A cigányok aránya mindkét helyen nagyjából azonos.

2020. szept. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
41%

Egyetértek a kettessel, ehhez mindkét városban kellene élni. Az sem mindegy, hogy mit tartasz élhetőnek - a zöldfelületeket vagy a minél modernebb infrastruktúrát. Nyíregyházi vagyok. Nyíregyházát élhető városnak ismerem, szerencsére még mindig van bőven erdős rész és zöldfelület (bár a városvezetés szorgalmasan tesz ezellen). Lakhatási szempontból jónak tartom. Munkahelyzet és forgalom/közlekedés szempontjából borzalmas. Túl sok az autó és sokan túlzás nélkül úgy parkolnak, mint az idióták. A zebra, a gyalogos a biciklis zavaró tényező nekik. A tömegközlekedés rosszul szervezett, ritkásak a járatok.

De összességében (még) szeretek itt lakni.


Miskolcon nem tudnék élni, lepukkant gyárvárosnak tűnik, főleg a vasútállomás környéke és egyéb városrészek alapján (bocsi), viszont a környékbeli túralehetőségek, az Avas-hegy, a Bükk és a Zemplén közelsége nagyon vonzó számomra. Az is szimpatikus, hogy ellenzéki a polgármester és a városvezetés, ez pedig a színházi műsoron és egyéb programokon, meg úgy általában a szellemiségen és a városlakók nyitottságán, barátságosságán is megmutatkozik. Több a koncert is, az irodalmi élet is sokszínűbb. Szórakozás szempontjából egyértelműen Miskolcra szavaznék.

2020. szept. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
96%
Én Miskolcot mondanám, bár elfogultság, mert nagyon szeretem. GyMS megyéből költöztem ide, rengeteg embertől megkapom (akik hallják a sztorim) hogy hülye vagyok.. De nekem Miskolc hatalmas szerelem. Ismerek pár nyíregyit is, de ők is eljöttek inkább mifelénk. Nem tudok nyilatkozni róla, hogy ott milyen az élet, mik a lehetőségek,
2020. szept. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%

Miskolc azért már nem az az iparváros, mint néhány évtizeddel ezelőtt volt.

Városrészei között azonban hatalmas eltérések mutatkoznak: vannak nagyon gazdag környékek, viszont egyes részein mintha megállott volna az idő.

Nyíregyházán én személy szerint nem élnék, de te ne ez alapján indulj ki.

2020. szept. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
93%
Miskolc jobb.
2020. szept. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
93%
Miskolc élhetőbb és jobb levegőjű, más szempontokban nagyjából egyformák.
2020. szept. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
83%
Miskolc, egyértelmű. Nagyobb város, így több lehetőség, minden téren. Néhány környékét leszámítva nem vészesek a cigok sem annyira, bár nem árt, ha fel tudod tenni a kezedet..
2020. okt. 1. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
#3 Ne a vasút környékéről ítéld meg, az mindenhol szar :D Az Avas azért nem egy túrázós hely, fele kertváros, fele lakótelep...
2020. okt. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Miskolc sokkal élhetőbb, szebb, jobb levegőjű.
2020. okt. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!