Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A szüleim településén a...

A szüleim településén a szennyvízelvezetés darálós rendszerrel működik.Ilyen esetben a tartályt kinek kell átmosnia/tisztítania?

Figyelt kérdés

Nincs dugulás, de több éve használják a rendszert,ezért több esetben javasolta a kiérkező vízműves szakember,hogy mossuk/mosassuk át a tartályt. Kértük,hogy tegyék meg Ők, még ha térítésköteles akkor is, kifizetjük.Elodázták azzal,hogy egy tartályautójuk van x településre, esetleg..majd..talán...valamikor... De szóljunk mi magánúton valakinek.

A szennyvízelvezető rendszer, a tartozékokkal, a vízmű kezelésében van.Miért nem végzik Ők el ezt ha egyszer javasolják?

Sokan kimossák nagynyomásúval, de hová engedik a tartályból kimosott folyadékot?A kertbe?

Egyébként akinél ilyen jellegű a rendszer mennyire működik jól?

Többtől hallom, és tapasztaljuk is,hogy az útról visszafolyik a szennyvíz. A fürdőszobában büdös van,és bár soha nem volt dugulásuk, érezni a szennyvízszagot benn, a lakásban.



#szennyvíz #tartálytisztítás #rendszerműködés #vízműfeladat
2020. okt. 1. 10:59
 1/6 anonim ***** válasza:
61%
Bocsi, tudom, hogy nem segít, de én még ilyen rendszert nem is hallottam. Ez mennyiben segítség a felhasználónak? Olcsóbb?
2020. okt. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem,nem.olcsóbb. Az önkormányzat döntése -stakemberekre hivatkozva-ez a rendszer. A falu sík terepen terül el,nincs emelkedés/lejtő,ami a gravitációs rendszerhez szükséges. Laikusként /nőként:)/ írom ezt,információm alapján. Tehát nem a mi,vagy a lakóközösség,döntése ez. A vélemény viszont szinte mindenki részéről a tartály tartalmával azonos :(.
2020. okt. 1. 13:50
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem értek a kérdés megmagyarázásához, inkább (szakemberként, aki tervezett is ilyen dolgokat) azon akadtam fenn, hogy "A falu sík terepen terül el, nincs emelkedés/lejtő, ami a gravitációs rendszerhez szükséges."

Ha sík a terep, de el akarom a folyadékot vezetni, akkor a csőnek (vagy csatornának) adok lejtést (az elején pl. 80 cm mélyre, a végén 85 cm mélyre fektetem) Tudni kell, hogy minden csőméretnél más-más lehet a szükséges lejtés nagysága, de ez függ a szállított anyag sűrűségétől is. Szakember tudja nélkülem is mire gondolok.

2020. okt. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! A lakóknak "csak" a döntés következményét kell viselni... Fogalmam sincs,hogy akik emellett a módszer mellett döntöttek miért tették. Nem hiszem,hogy ez bárhol is problémamentesen működik.
2020. okt. 1. 18:02
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

"Sokan kimossák nagynyomásúval, de hová engedik a tartályból kimosott folyadékot?A kertbe?"


Nem a szivattyú kinyomja a hálózatba.

2020. okt. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
86%
Én az Alföldön lakom, annak is a leglaposabb részén, de soha nem hallottam ilyen kontár megoldásról. Normális csatornák vannak, amivel aztán semmi dolga az embereknek.
2020. okt. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!