Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért nem megy a padlófűtésemb...

Miért nem megy a padlófűtésembe a meleg víz?

Figyelt kérdés
Nemrégiben cseréltük ki a gázkazánunkat egy új kondenzációs készülékre. A napokban úgy döntöttünk bekapcsoljuk a padlófűtésünket, egy egész éjszakára. Sajnálattal tapasztaltuk, hogy nem melegedett fel olyannyira, hogy megnéztem a padlófűtés előre menőjét, és a csövek hidegek voltak. A keringető szivattyú járt, kicsavartam belőle a kis középső csavart és működött, víz is jött belőle. A padlófűtést ezután újra légtelenítettem, de semmi változás. Próbáltam játszani a körökkel (előremenő-visszatérő) állítgatásával, de semmi, viszont arra figyeltem fel, hogy a keringető szivattyú forrósodik.. kb 2 másodpercre birom a kezem rajta hagyni, a padló viszont nem melegszik, mintha nem jutna el a melegvíz az előremenő csövekbe, és a keringetőben "megragadna"

2020. okt. 13. 13:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Hívj gázszerelőt, ne játssz vele otthon.
2020. okt. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
szerintem a keringtető szivattyú beragadhatott, a víz szivároghat kicsit a csavarnál, de a tengelye nem valószínűleg nem forog. Ha ez a helyzet, akkor egy nagyobb csavarhúzóval óvatosan meg kellene forgatni a kivett csavar alatti szivattyútengelyt.
2020. okt. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Rá kell verni valamivel a szivattyúra oroszosan, az majd beindítja
2020. okt. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Az a helyzet hogy a szivattyú megy, kicsavartamba csavart, belenyúltambcsavarhúzóval, és ,,reszelte,, . Ill. Érződik is h remeg, mozog benne a víz, viszont a szivattyú után 10 centire már csak langyos - hideg a víz, és az osztónál is már csak a hideg víz megí bele az előremenőbe, hiába mutat 50 fokot a vízhőmérő.
2020. okt. 15. 13:46
 5/6 anonim ***** válasza:
Nincs elzárva az előremenő? Vagy az osztón a szelepek?
2020. okt. 15. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
De ha dobsz egy képet a rendszerről, többet tudok mondani
2020. okt. 15. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!