Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit kéne csinálni ébben a...

Mit kéne csinálni ébben a szegénységben? Lent

Figyelt kérdés

Szóval van két szülő és 4 gyerek.

200 ezer egy kis falára albérlet. És lassan 1 millióval tartozás van az ingatlanosnak.

Csak egy szülő dolgozik aki 200-300 körül keres/hó.

Az egyik szülő csak most kezdett újra, heti 2 napot mosogat, de lenne rá lehetősége többet is csak nekem akar, mert mocskos a hely.

Mind az ingatlanos tulajdonában van. A munka hely is.

Van egy sajár vidéki ház ahol kb.1 millió a tartozás. Víz+villany+gáz. Ezek nincsenek. A végre hajtó lehet rátette a kezét. És cigányok törtek be, mert ellepté az utcát.


2020. okt. 15. 10:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Mit értesz "ingatlanos" alatt? A tulajdonost, vagy kit?


Érthetően írd már le!

2020. okt. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Első körben mindkét szülőnek kéne a lehetőségekhez képest jobb munkahely.

Ha a ház nincs használva (ha jól értem akkor nem is biztonságos) adjátok el, az árán meg rendezzétek az összes tartozást.

200 ezer Ft alatt is van albérlet, főleg most még Budapesten is: ne érdekeljen a kényelem, váltsatok! Az se fontos ha a kauciót elbukjátok emiatt mert hosszútávon visszajön az ára.

A maradék pénzen vegyetek állampapírt (nem banktól, hanem a magyar államkincstártól), legalább 1 évre, és gondoljátok át a változtatasok után, hogy mennyi pénzt tudtok félrerakni egy jobb otthonra. Ha nagy összegű a spórolt pénzetek, érdemes azt is államkötvénybe tenni - mert természetesen minden apró praktikat be kell vetnetek a spóroláshoz kelen esetben.

A legideálisabb az lenne ha sajat ingatlanban tudnatok élni, de a leírtak alapján nem javaslom.

Arra készülj fel, hogy fogsz kapni hideget-meleget mert nem a legjobb az írásképed (nehezen jön át mi a gond) és úgy néz ki eddig nem a legmegfontoltabb döntéseket hoztátok meg és nem tudsz elég sok alapvető dolgot (pl. hogy megvan-e még a sajat ingatlanod).

Ha egyeb tanácsot szeretnél akkor érdemes leírnod:

-Az ingós/ingatlan vagyonotok becsült összegét (autó, ékszer, tietek-e az ingatlan, stb.)

-Az összes kötséget 1 hónapra (az utolsó zsömléig)

-Hogyan alakult ki a jelenlegi adósság-spirál

2020. okt. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Olyan meló, ami ad lakhatást.
2020. okt. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Nem azt írtam h én vagyok az érintett. Talán ezért rossz az íráskép.

Van nézve albérlet, de 4 gyerekkel senki nem adja ki.

Az érintett tudja h mivan ha házzal, én nem. A ház lényege annyi h nagy rajta az tartózás és nem lehet eladni.

2020. okt. 15. 11:36
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Mivel többször is sorozatban hibáztak, amiben valószínűleg mindig megkapták a jó tanácsot is eddig, és láthatóan nem a jót választották, itt kevés a jó tanács.

Rokonok segítségét kellene kérni, ha a gyerekeknek tud adni az iskola kollégiumot, ők lakjanak ott, vagy rokonok segítsenek lakhatással legalább a 2 nagyobb gyereknek.

A szülők ne vállaljanak több gyereket semmiképp, ezt kéne elérni valahogy, mert látszik, hogy ők erre nem gyúrnak az anyagi helyzetükre tekintet nélkül vállalnak gyerekeket - ha csak nem négyesikrekről van szó...

Menjenek olyan faluba, ahol ingyen adnak házat bejelentkezésért, nem tudok jobbat ajánlani ebben a helyzetben már. Szálljanak ki a fogyasztói társadalomból, mert nem megy ez nekik.

2020. okt. 16. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Ennek az ingyenes háznak még utána nézek.

Még annyi h az apa semmi képpen nem akar le menni vidékre. A szülők meg úgysem tartanak jó kpacsolati viszont az anya miatt. Az anya mindent elcsesz,nem lehet mellette megélni hisz elhülyült. Viszont nem lene jó a gyerekeknek ha ott hagynák egymást. Ezzel mit lehetne csinálni.

2020. okt. 16. 08:22
 7/17 anonim ***** válasza:

Amúgy megkerdezhetem ki vagy a történetben? Mert már olyan dolgokat akarsz megoldani amit csak a szülők tudnának - ha akarnák...

Úgy cseszik el az életüket ahogy akarják, de az nagyon szomorú, hogy így a gyerekekét is sikerül elrontani.

2020. okt. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

"az apa semmi képpen nem akar le menni vidékre"

Ahogy látom, ő a kereső.

Azt nem lehet, hogy a család vidéken lakik, és az apa heti ingázó?

egy főre sokkal olcsóbb az albérlet is, és akkor nem si teljesen vidéken lakik.

2020. okt. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

6: Akkor az anya nem tudná egyedül nevelni a gyerekeket, amíg az apa távol van munka miatt?

Nagyszülők, rokonok vannak?


Az anya mennyire beteg? Le lehet százalékolni? Az is jövedelem.


Az apa nevelné egyedül a gyerekeket?


Nem érdemes mindegyik gyereket nevelőszülőkhöz adni hivatalosan?

Vagy állami gondozásba.

2020. okt. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Az anya együl nevel, míg az apa dolgozik. Vannak nagyszülők, de betegek. Eddig a hivatalos nagymama vigyázott a gyerekekere, míg az anya dolgozott, de ő elment. Az anyával csak annyi a baj h nem lehet kibirni amit művel. Nem is tudom megfogalmazni mit csinál. Nem örjön, veri a gyereket meg stb. Teljesen más de logika semmi, ha van is néha rossz. A párkapcsolat meg semmi. Próbál kedveskedni a férj, de elhúzódik és csak leszólja. Bár undorítónak találja a férfit. Én is xd.

De nem fogja fel azt sem h ha elhagyja akkor ő nevelné a gyerekeket. Egyedül és nem is tud elmenni dolgozni. Szóval fiselkednie kéne a párjával.

2020. okt. 16. 19:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!