Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kinek kell fizetni?

Kinek kell fizetni?

Figyelt kérdés

2éve ajándékozási szerződéssel, a mama nevemre iratta a ház, 4/6részét, másik 2/6egy olyan rokoné akiről évek óta nem hallottunk!


Mama az utolsó éveibe korházba volt, de apukám lakott a házba és halmozott fel egy (700ezres tartozást) én erről nem tudtam, számlák a mama nevére jöttek, apához, aki mindig mondta, hogy mindem fizetve van.

Mama távozott mint haszonélvező, és át szerettem volna íratni számlákat a nevemre, itt tájékoztattak, a tartozásról. Kérdés: kié a tartozás? Mamáé, aki már nincs?

Örökösödési törvény szerint apámé? (Aki vagy elfogadja vagy nem?)

Vagy autómatikussan az enyém a tartozás? (Rezsi kuka stb tartozás)



2020. okt. 19. 16:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
11%
A tartozás 4/6-od része a tiéd, mivel gondolom apád nem fogja elismerni.
2020. okt. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Tudtommal annak akinek a nevén van. :)
2020. okt. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Igen, viszont az örököséget, ami jelen esetben a tartozás, én is vissza mondhatom nem? Én csak tiszta lappal szeretném kezdeni de nincs 700ezrem kifizetni.
2020. okt. 19. 17:35
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Akkor mit is örököltél?
2020. okt. 19. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Ajándékozási szerződéssel kaptam meg a 4/6 részt 2éve! Hagyatéki tárgyalás még nem volt!
2020. okt. 19. 18:54
 6/13 anonim ***** válasza:
34%

Milyen hagyatékit akarsz? Feltételezem a betegség/kezelés elvitte a vagyont. Maradt 1 ágy és 2 régi szekrénysor?



4/6 a tiéd, 2/6 a rokoné.


Van valakinek haszonélvezeti joga?


Addig nem írják át a nevedre, amíg tartozás van.

Egyezzél meg a szolgáltatókkal, hogy záros határidőn belül eladod az ingatlant. És abból rendezed a számlát. Egyébként minden további nélkül lekapcsolhatják a szolgáltatásokat.



Tudod, hogy kötelezhetnek édesapád eltartására?

2020. okt. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

A 2 évvel ezelőtti ajándék az nem örökség.

Kinek a nevén vannak a közművek?

2020. okt. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Ja, látom.

Akkor beszélj egy ügyvéddel, lehet hogy rajtad nem tudják behajtani, mivel nem a te neveden vannak a közművek.

2020. okt. 19. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
50%
Hogy kerülhetett a házra a tartozás, ha az a tied? Kié volt a tartozás, apukádé vagy a mamáé? Ha a ház tényleg a neveden van, akkor nem kell elfogadnod az örökséget.
2020. okt. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Hagyatéki tárgyaláson, nem kaphatok semmit, csak tartozást, de hagyatéki tárgyalás az még nem volt hamarossan lesz, mert a mama nemrég halt meg!


4/6tulajdon 2éve került a nevemre ajándékozással.


Mivel a mama haszonélvező lett az ajándékozás álltal, mert bele tettük, így nem láttam értelmét, átírni a számlát hiszen, továbbra is ő lakott benne, apukámmal.

Tehát a számlám továbbra is a mama nevén vannak aki meghalt, viszont az ingatlan 4/6 része, az enyém! A tartozások nagyrésze közösköltség, amik a mama nevén vannak.

2020. okt. 19. 23:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!