Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Engem büntetnek meg vagy nem?

Tibi930918 kérdése:

Engem büntetnek meg vagy nem?

Figyelt kérdés
Sziasztok nem találtam olyan topikot ami erre a kérdésre szólna na de mindegy is a kérdés ez lenne:Ha valaki betör hozzám és lelövön gumilövedékes fegyverrel én nekem ebből lehet bajom?
2020. okt. 22. 19:43
 1/9 anonim ***** válasza:
45%

Lehet.

Pl. valódi fegyverrel lő vissza.

2020. okt. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%

Egyes országokban arról szól a törvény, hogy amennyiben van fegyvertartási engedélyed, akkor használhatod, mert birtokháborítás történt.

Úgy tudom, hogy Mo.-on nem teheted meg, mert nem önvédelemről van szó. Viszont, ha van fegyvertartásid és a betörő rád támad fegyverrel (ilyen a kés, vasrúd stb. is), akkor jogos önvédelem. Utána még azt is vizsgálják, hogy arányos volt-e a védelem. Szóval: nálunk Téged is megszorongathatnak.

Ha nincs fegyvered, akkor Te is használhatsz vasrudat, kést, de (amint fentebb írtam).

2020. okt. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem a betörőre gondolok..hanem a rendőrségre...az hidd el ha telibekapja ottmarad a földön!
2020. okt. 22. 19:53
 4/9 A kérdező kommentje:

ssaa


akkor röviden ha nem tudsz verekedni azt csinálnak veled amit akarnak....ha jól értem....az jó.

2020. okt. 22. 19:55
 5/9 anonim ***** válasza:
94%
Hacsak nem változott a törvény úgy, amiről nem tudok, akkor az van, amit leírtam. Viszont eltörheted a lábcsontját, nehogy elfusson, utána hívd a mentőket és a rendőrséget. A lényeg, hogy a válasznak arányban kell lenni a támadással.
2020. okt. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
82%
Az ilyen esetekben jól tele kell pumpálni gumival, a fegyvert átvinni a szomszédba, majd hívni a rendőrséget és a mentőket, hogy bejött és rosszul lett. Ha te lőtted volna le, később a rendőrség és a bíróság hónapokig, évekig vizsgálná, hogy a védekezésed arányos volt-e, holott neked ott és akkor másodpercek alatt kellett dönteni...
2020. okt. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Azt mondod megtámadott és kész. A te szavad az övé ellen.
2020. okt. 23. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
70%
Itt még a saját LEZÁRT pincédben, a saját borodba sem tehetsz mérget, mert ha szegény betörőnek baja esik, mész a börtönbe!
2020. okt. 23. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
90%

Van Jog kategória itt a gyíkon.

Mit takar, hogy valaki betör hozzád? A lakásba? Mert a Btk. 22. § (2)(b) szerint ha egy betörőt találsz a lakásban éjszaka, vagy pedig tetszőleges időpontban bármikor fegyverrel vagy veszélyes tárggyal, akkor azt úgy kell tekinteni, hogy az életedre tört, és ha megölöd, akkor megölöd, úgy járt. Csak akkor büntethetnek, ha bebizonyosodik, hogy te tudtad és megértetted, hogy az illető nem akar téged bántani. (De hát ezt igen nehéz bizonyítani.)

Ez már nem olyan új törvény, 2012 óta hatályos.

2020. okt. 23. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!