Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Egy vályogház mitől penészedhet?

Egy vályogház mitől penészedhet?

Figyelt kérdés
Ma délelőtt vettem észre hogy az egyik komód mögött az alsó sarokba penészes a fal. Igazábol a hányinger is rámjött mikor megláttam de nem értem mitől lett ilyen. Szellősztetek rendszeresen, nem nedves a levegő. Mitől penészedhet?
2020. okt. 28. 16:33
 1/7 mindentudó99 ***** válasza:
Igazából ez nem vájog háznál is előfordul néha. De vájognál gyakrabban. A fal vízszigetelésének hiánya állhat a probléma mögött. Vizes a fal.
2020. okt. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
56%

A penész a nedvesség jele. A komód mögött nem mozog eléggé a levegő. Csakhogy oda senki sem állít ventilátort...

A baj oka, hogy NEDVES A FAL. A vályogházak nincsenek kellően szigetelve talajvíz ellen.

Az alapok alá kell szigetelést húzni, vagy (ezt is láttam már) a falat átfűrészelni és fokozatosan a fűrész után húzni a szigetelóanyagot. Minden ilyen megoldás roppant költséges. Le kell bontani és újat építeni.

Most vettétek a házat, vagy örököltétek?

Ha vettétek, akkor az eladó nem fedte fel a ház hibáit. Pereskedéssel visszakövetelhetitek az árát és visszaadjátok az ingatlant, de ha a szerződésben olyan mondat van, hogy vétel előtt átnéztétek, kifogást nem találtatok, akkor perbe ne menjetek, mert elvesztitek. Ha örököltétek, akkor tudnotok kellett volna, hogy nedves a fal.

Sajnálom, hogy így jártatok.

2020. okt. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A bútorok mögött nem kering a levegő, a sarkoknál még kevésbé. És ez utóbbi mindig a leghidegebb pont.

Innentől kérdés az aljzat kivitelezése, a fal festék anyaga,vakolás.

Előbb hypoval dögleszd ki a penészt. A komódot húzd előrébb, és emeld meg valami lábbal.

2020. okt. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

#2: Vettük a házat augusztusban

2020. okt. 28. 17:36
 5/7 anonim ***** válasza:
52%
Amit említettem, hogy megnéztétek a házat stb. - az benne van a szerződésben? Ha igen, akkor vesztesek vagytok. Ha nincs, akkor egy bizonytalanul végződő perbe mentek bele, esetleg beszéljetek ügyvéddel, aki jártas ingatlan ügyekben.
2020. okt. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 mindentudó99 ***** válasza:
100%
A régi vájog házaknál szinte 100 % biztos hogy nincs vizszigetelés. Sokszor alap sincs. Ez azért tudható. Utólag pótolható mindkettő de macerás és költséges . Ha magad csinálod olcsóbban kijön.
2020. okt. 28. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem csak a falból, a padlóból is folyamatosan párolog a talajd nedvessége. Ugye ott se gyakori a szigetelés. Én vennék egy elektromos páramentesítő gépet és napi szinten járatnám pár órát. Majd kitapasztalod mikor mennyi vizet gyűjt össze.
2020. okt. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!