Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan száríthatnék ki egy...

Hogyan száríthatnék ki egy szál rózsát, hogy megmaradjon jó ideig?

Figyelt kérdés
Ma kaptam egy szál vörös rózsát a páromtól, melyet szeretnék kiszárítani. Hogyan lehetséges ez itthon ha nincs hozzá semmilyen extra eszközöm? Szeretném ha megmaradna egy ideig.
2020. nov. 6. 17:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Száraz meleg helyen tartva magától is kiszárad és ha nem bántjátok nem esik szét darabokra. :) Ha kell egy kis rásegítés, akk sütőbe nagyon alacsony hőfokon rövid időre, akár még nyitott ajtónál is lehet szárítani.
2020. nov. 6. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
És komolyan megmarad? Nem hullnak majd le a szirmai?
2020. nov. 6. 17:49
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én fejjel lefelé szoktam szárítani és hajlakk rá, amikor már kiszáradt.
2020. nov. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
38%
Annak idején könyv közé szorítottuk .
2020. nov. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
79%
A hajlakk régen nekem is bevált, miután hagytam őket csak simán kiszáradni. Elég tartósak voltak, de sajnos kidobtam őket fél év után, mert vége lett az első nagy lamour-nak. 😀 Addig simán bírták.
2020. nov. 6. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Préseld le, ragaszd egy lapra a szárát celluxszal, majd vond be a lapot fóliával/celofánnal. Így évtizedekig is eltarthatod.
2020. nov. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
71%
Fejjel lefelé kell feltűzni, és ha úgy szárad ki, úgy a legtartósabb.
2020. nov. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Sütőben 60 fokon pár óra alatt csont száraz lesz. Aztán le kell fújni akril lakk spray-vel. A törékenysége viszont megmarad, azzal nem nagyon lehet mit kezdeni.

Vagy kiöntöd átlátszó műgyantával, vagy beleteszed egy plexi dobozba. Úgy még akár ki is lehet akasztani a szobában a falra, dísznek.

2020. nov. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Hú de szuperek vagytok! Nagyon köszönöm az ötleteket!! :)
2020. nov. 6. 19:37
 10/12 anonim ***** válasza:
17%
Préseléssel torzul, ahogy az első is javasolta magától is kiszárad, de sütőbe legalacsonyabb hőfokon + fejjel lefelé érdemes tartani, ha nem lökdösöd, ütögeted stb akkor nem esik szét és hullanak ki a szirmai. Ha ezt tartósítani akarod, akkor tényleg jó a hajlak, de azzal is csak óvatosan. A legtartósabb dolog epoxyval kiönteni, de az nem háztartási kellék :D
2020. nov. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!