Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mitől dugul el állandóan a...

Mitől dugul el állandóan a szennyvíz? Nem nálunk van a dugulás.....

Figyelt kérdés

2 hete voltak kint a szennyvízesek, mert a mi aknánkba tele volt a fekália.


Tehát: Nem a mi csővünk volt eldugulva, hanem az aknánkból kivezető szennyvíz cső ami nem a mi tulajdonunk. Na most a szippantosok jól benyomták könnyedén a csővet, ami annyit jelent hogy nem nálunk volt a dugulás, hanem egyértelműen közterületen. Mégis azt találták ki, hogy nálunk. Leszögezem, hogy soha nem dobunk olyan dolgokat bele (olaj, szemét, rongy) stb. Ami a dugulást eredményezheti. 2 hét után ma újra ki kellett hívni a szippantosokat, mert újra bent állt a víz az aknánkba, ami már a wc-n keresztül majdnem feljöt. Újra megnyomatták, a dugulás megszűnt. Közterületen van egy akna, annak a fedelét nem lehet felnyitni, mert az be van rohadva, meg a traktor is rendszeresen rá ment. Na valószínű ott van a dugulás. Ha ott dugulás van, mi hozzánk jön át a szennylé (ez gyűjtő akna, minden háztartási szennylé ott folyik át. Senki sem tapasztalja ezt a problémát, egyedül mi, mert nekünk alacsony fekvésű. 2 hetente kell hívni szakembert, aki elhárítsa a dugulást. Majd 2 hét múlva újra kezdődik. Már beleuntam, vettem egy vissza csapó szelepet ami meggátolja hogy a fekália betörjön a lakásba. Mitől dugulhat el? Lehet hogy valakik bele dobnak valamit rendszeresen távolról?



Egyértelmű hogy a közterületen van a dugulás, nem mi nálunk. Ennek ellenére állandóan 2 hetente ki kell hívni a szakembereket, akik elhárítsák a problémát. Nekem nincs ezzel gondom, csak általába az a 3 brigát (ugyanaz) szokott ki jönni (és) már picit sugdoloznak meg minden, hogy biztos szándékosan okozok dugulást, vagy valamelyik családtagom. Lehet hogy valamelyik házból bele dobnak valamit (például a szomszéd) mert a kivezető közterületi csőre (nem aknára) csőre ami

a főúton van, miénkre van rákötve. Ez már két éve tart, azóta amióta a szomszédunk lánya újra itt lakik. És lehet hogy ő húz le valamit a wc-n.


Na mindegy, már meguntam állandóan szennyvízest hívni. Igy vettem egy vissza csapó szelepet, egyenlőre gond nélkül üzemel, ha 2 hét múlva eldugulna, újra feltelitődik, nem jön be a lakásba a fekália, hanem ott kint fog feltörni majd a cucc, ami engem már nem érdekel, mert kimerültem hogy állandóan ezzel kell kilódni.



#cső #dugulás #akna #szennyvíz #Pöce gödör #Közterüldmt
2020. nov. 12. 21:52
 1/1 KZ67 ***** válasza:
Mi a kérdés? Hogy mások dobnak-e bele valamit? Ezt nem tudhatjuk, talán te sem, de persze lehetséges. Mindig az alacsonyabban fekvő részen jelentkezik majd a visszafolyás sajnos.
2020. nov. 13. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!