Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Házközponti fűtés nél a...

Házközponti fűtés nél a radiátorok le kell hogy hüljenek amikor elérik a termosztáton beállított hőmérsékletét?, vagy folyamatosan melegek kell hogy legyenek? Nincs ebben tapasztalatom hiszen eddig családi házban voltunk, és nem lakásban.

Figyelt kérdés
2020. nov. 19. 22:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Termosztát a szoba hőmérsékletét méri nem a radiátor víz hűfokát .

Radiátorban lévő víz hőmérséklettét ami adja radiátor hőmérsékletét pedig a meleg víz adja .

2020. nov. 20. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Lakásban neked milyen termosztátod van? Emeletesben, központifűtésnél én nem láttam termosztátot, ez nem olyan mint családiházban ahol a gázkazánt kapcsolgatja. Ilyen lakásoknál megy folyamatosan a fütés éjjel-nappal, max a radiátor szelepével tudod szabályozni a szoba hőfokát, ebből viszont létezik termofejes ami a szoba hőfokához állítja a radiátort, és egyenletes hőfokot biztosít.
2020. nov. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Van egy termosztát a szobában, ha 22 fokra állítjuk, akkor melegítenek a radiátorok amíg élnem érik a hőfokot, majd kikapcsolnak, és ha leesik a hőmérséklet újra indulnak. Ha 24 fokra állítjuk akkor folyamatosan megy a fűtés, és nem igazán tudom szabályozni a radiátorokat, mert ha 3 teszem nem csinál semmit, ha 4 teszem akkor forró. Nem igazán lehet őket szabályozni. Lakásban vagyunk, a fűtés házközponti, de van egy termosztát a falon. Ezért kérdeztem.
2020. nov. 20. 17:38
 4/5 anonim ***** válasza:

Beállítási fokozatok: 0 * 1 2 3 4 5

Hőmérséklet °C: 9,5 14 17 20 23 26

Mert nem jól használod, összeeresztesz két szabályzást, ami külön-külön jó lenne.

A radiáton lévő szelepeknek ott van a fokozata/hőmérséklete. (Ez a Danfossé)

Tudnia kell a temperáló fűtést (fagyvédelem) és a 26 fokot is.

2021. szept. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hogyan lehet ez jól összehangoni? Herz radiátorok.
2021. okt. 4. 14:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!