Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Letört a konyhai mosogató...

Letört a konyhai mosogató lengőkarja. Ha ezeket megveszem, ki tudom cserélni? Vagy jobb, ha szerelő csinálja?

Figyelt kérdés

[link]


[link]



Úgy néz ki, hogy beszorult a csaptelep kimeneti részébe a lengőkarnak a letört része. Gondolom ki lehetne fogóval vagy valamivel szedni, bár nem próbálgattam.


Utána belemenne egy új gond nélkül?



Ez alapján csinálnám:


https://www.youtube.com/watch?v=hExXIAYizG8



2020. nov. 20. 18:01
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Off.


Azt tudod, hogy a kínai és az EU-s csaptelep kifolyócső átmérő nem feltétlenül egyezik meg!


Sőt, a magyar Mofém gyártó is módosította a cső átmérőt valamikor 88-91 év között... (Régen volt, nem tudom mikor pontosan.)


Előbb vedd ki a csonkot - csavarhúzó és műszerész fogó! Ha nem sértetted meg a furatot. Vásárláskor vidd magaddal a régi kifolyót.

2020. nov. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A rögzítő hollandi anyát kedvező esetben gumikesztyűvel is le lehet csavarni. Ha nem, akkor egy olcsó csőfogóval, svédkulccsal, franciakulccsal megoldható. Nyilván azért tört el, mert nem volt szilikonzsírral megkenve.
2020. nov. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Hello.


Köszönöm szépen a válaszokat, jó tanácsokat.


Vettem egy kombinált fogót, ezzel ki tudtam szedni a beragadt-letört darabot (csak ki kellett húzni, lefelé), majd megrendeltem ezt a noname "lengőkart" (a kérdésben egyébként rosszat linkeltem, én S alakút gondoltam, egészen pontosan ezt: [link]


Semmi gond nincs vele, tökéletesen felment, stb., csak a helyi Praktikerben 300mm hosszút adtak 200mm helyett, másmilyen nem is volt raktáron, és nem is tudnak rendelni, mert elmondásuk szerint "inaktív" a termék... Bár ide is azt írták, hogy van raktáron 4 db, elvileg van még 18 másik boltjukban, az egyikből majd csak ki tudják szállítani a 30 méterre lévő Foxpost automatába (600 Ft-ért)...


Ha ez sem sikerülne, arra az esetre - mint kiderült - létezik MOFÉM márkájú is, csak ennek "kifolyó" a neve (Mofém kifolyócső S200 mosogató csaptelepekhez). Ezt már valószínűleg nem a Praktikernél veszem majd, náluk 1,5x annyiba kerül mint kb. bárhol máshol.

Esetleg, ha ajánlották volna helyben a kompatibilis alkatrészt és nem kell nyomozni...


Ha pedig minden kötél szakad, belesz@rok, és megveszem a MOFÉM Eurostar csaptelepet egy az egyben és kiszedem belőle a lengőkart, a csaptelepet meg elrakom tartalékba vagy eladom Jófogáson, mit bánom én.


Nekem most az a lényeg, hogy ugyanolyan legyen, mint volt, mert nem a saját lakásom, és bár biztos nem haragudna a főbérlő, nincs kedvem hallgatni a nyavalygását, miközben láthatóan szét volt már rohadva a rozsdától ott, ahol eltört.



Üdv.Hello.


Köszönöm szépen a válaszokat, jó tanácsokat.


Vettem egy kombinált fogót, ezzel ki tudtam szedni a beragadt-letört darabot (csak ki kellett húzni, lefelé), majd megrendeltem ezt a noname "lengőkart" (a kérdésben egyébként rosszat linkeltem, én S alakút gondoltam, egészen pontosan ezt: [link]


Semmi gond nincs vele, tökéletesen felment, stb., csak a helyi Praktikerben 300mm hosszút adtak 200mm helyett, másmilyen nem is volt raktáron, és nem is tudnak rendelni, mert elmondásuk szerint "inaktív" a termék... Bár ide is azt írták, hogy van raktáron 4 db, elvileg van még 18 másik boltjukban, az egyikből majd csak ki tudják szállítani a 30 méterre lévő Foxpost automatába (600 Ft-ért)...


Ha ez sem sikerülne, arra az esetre - mint kiderült - létezik MOFÉM márkájú is, csak ennek "kifolyó" a neve (Mofém kifolyócső S200 mosogató csaptelepekhez). Ezt már valószínűleg nem a Praktikernél veszem majd, náluk 1,5x annyiba kerül mint kb. bárhol máshol.

Esetleg, ha ajánlották volna helyben a kompatibilis alkatrészt és nem kell nyomozni...


Ha pedig minden kötél szakad, belesz@rok, és megveszem a MOFÉM Eurostar csaptelepet egy az egyben és kiszedem belőle a lengőkart, a csaptelepet meg elrakom tartalékba vagy eladom Jófogáson, mit bánom én.


Nekem most az a lényeg, hogy ugyanolyan legyen, mint volt, mert nem a saját lakásom, és bár biztos nem haragudna a főbérlő, nincs kedvem hallgatni a nyavalygását, miközben láthatóan szét volt már rohadva a rozsdától ott, ahol eltört.



Üdv.

2020. nov. 21. 14:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!