Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mitől érzitek otthonosnak a...

Mitől érzitek otthonosnak a lakásotokat?

Figyelt kérdés

2 éve költöztünk be a kertes házunkba, és annyira elvitte a megtakarításainkat, hogy ugyanolyan állapotban van.

Most spóroltunk össze megint egy kis pénzt, amiből alakítgatnánk, csinosítgatnánk.

Szeretnék egy olyan házban élni, amibe jó haza érkezni. Stílusa nem igazán van még, a nappaliban modernebb bútorok vannak. A hálóban egy franciaágy és egy gardróbszekrény.

Mivel lehetne feldobni bent, illetve kint? Nem baj, ha dolgozni kell vele, jól jönne pár ötlet.


2020. nov. 22. 13:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Képekkel, dísztárgyakkal, kerti bútor, növényekkel. Rengeteg variáció van, nekem pl a lábtörlőm is tetszik, amit úgy kaptunk ajándékba. Esetleg világítás, ha későn érsz haza, akkor barátságos világos lakásba érj haza.
2020. nov. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az előszobából az ebédlőbe lépve egy nagy akvárium fogad, ami ilyenkor azt és részben a nappalit is bevilágítja, ráadásul tele van növénnyel is. Ezen felül nagyon sokmindent magam csináltam benne, pl a konyhabútort, parkettázást, szigetelést, így azért is érzem otthonomnak mert sok munkám van benne.
2020. nov. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Erősen függ az egyéni ízléstől. Mindenesetre érdemes meleg, megnyugtató színeket bevinni.
2020. nov. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%

Függöny. Szerintem az nagyon sokat dob a helyiségeken. Mi is pár hónapja költöztünk, és csak most jutottunk el odáig, hogy függönyt is vegyünk, mert eddig mindig másra kellett a pénz. Sokkal otthonosabb így, teljesen más a hangulata a szobáknak, mint amilyen függöny nélkül volt. De ezenkívül a képek is sokat dobhatnak rajta, esetleg szőnyeg, néhány szobanövény. A kertbe pedig szerintem ha vannak lámpák, az is sokat dob rajta. Pláne az ilyen típusú lámpák: [link]

Persze kinek milyen a stílusa, de nekünk pl. a kertben van ilyen stílusú három ágú kerti lámpa, az is gyönyörű. Szóval összegezvén, világítás. Utálom, mikor a kert koromsötét, nincs semmilyen lámpa kint.


Ha füvesítve van a kert, és esetleg van hátul egy fészer vagy bármi, akkor az oda vezető utat ki lehetne rakni valamiféle térkövekkel: [link]

Nem konkrétan ilyenre gondoltam, mint a képen, de ez a legjobb, amit találtam.


Akkor szerintem a tükrök is sokat dobnak a helyiségeken, vagy lehet csak én vagyok így vele, de szerintem egy állótükör nagyon jól mutat, illetve ha van komód, vagy esetleg ilyesmitek, az fölé is raknék egy tükröt.

2020. nov. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

4 es ugyanilyen lámpánk van kit :) 1 helyen.

Nekünk sajnos még koromsötét. Amit a 4 es írt egy 3 lámpás kandeláber igazán szépet mutat, nagyon feldobhajta a telket.

Kérdező: Erre nagyon nehéz válaszolni ,mert függ attól ,hogy mit szerettek.


Nekünk bent: véleményem szerint teljesen készen van, én úgy voltam vele ,hogy ami a páromnak tetszik az nekem is, őt töltik a fizikai dolgok, nekem elég ha ő mellettem van.(én mellette vagyok otthon). Karácsonyra tavaly például csináltunk havat meg ilyeneket vatelinből az ajtók tetejére

Kint: ő szeret ültetgetni ,kisebb fákat ,bokrokat ,virágokat és szórtunk le fehér kavicsos részeket is. Felraktam ,néhány napelemes mozgásérzékelős reflektort.

2020. nov. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Növények, képek, dísztárgyak, függönyök, kellemes, pasztel színek, melegfényű világítás.
2020. nov. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Attól – és ez a lényeg – hogy velem van az én Édes, Drága Tündér Párom. A többi dolog csak ezután jöhet.
2020. nov. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem írókkal, számomra a mostani helyem (nem végleges hely, de így is fontos az otthonosság :D) a közösen választott bútorok, a személyes tárgyak és az elektromos kandalló teszi otthonossá. :) A kertet én is szívesen dobnám fel szép fűvel és díszekkel.
2020. nov. 22. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!