Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha kézzel kell mosni, jó ez a...

Ha kézzel kell mosni, jó ez a két módszer?

Figyelt kérdés

Mosószappannal:

- ruhát bemártani a vízbe

- ruhát kiemelni a vízből, beszappanozni a mosószappannal, lehetőleg mindenhol

- szappant letenni, és ha szükséges, két kézzel dörzsölni a ruhát a koszosabb részeken, az anyagot egymáshoz (hónalj, nyak)

- visszatenni a vízbe a ruhát, megnyomkodni, illetve fel-le mozgatni a vízben

- tiszta vízben kétszer öblíteni

- kicsavarni, kirázni


Tudom, hogy mosószappan mellett nem kellene mosóport is használni, de én szoktam így is, vegyesen:

- vízbe betenni egy kis mosóport

- ruhát bemártani a vízbe

- ruhát kiemelni a vízből, beszappanozni a mosószappannal, de most csak a koszosabb részeken (hónalj, nyak), és ha még szükséges, az anyagot egymáshoz dörzsölni két kézzel

- visszatenni a vízbe a ruhát, megnyomkodni, illetve fel-le mozgatni a vízben

- tiszta vízben kétszer öblíteni

- kicsavarni, kirázni


2020. dec. 2. 19:31
 1/6 anonim ***** válasza:

Ősi kézzel mosási módszer.

Mi a kérdés?

2020. dec. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Jó-e a technika a mosószappanos és a vegyes módszernél?
2020. dec. 2. 19:36
 3/6 A kérdező kommentje:

Főleg az érdekelne, mit gondoltok az anyag dörzsöléses részről? Ez szükséges? Azért kérdem, mert lehet, nem tesz jót sem az anyagnak, sem a kéznek. Enélkül is elég tiszta lehet a végén a ruha? Főleg, ha eleve sem volt annyira koszos.

Illetve ha csak mosóport használnék (kicsit többet, mint amennyit a vegyes módszernél), akkor is szükséges ez a fajta dörzsölés? Ha a ruhát elég sokáig nyomkodom a mosóporos vízben, az elég?

2020. dec. 2. 20:10
 4/6 anonim ***** válasza:
Amikor még teknyőben mostunk, a kényesebb helyeken még kefét is használtunk, igaz, gyorsabban el is kopott ott az anyag. A mosószappan alkalmazásának állítólag az az előnye, hogy a kemény vízesetében vízlágyító hatású, így a mosás tökéletesebb lesz. Hogy kétszeri öblítés elegendő-e, ott már vannak kételyeim.
2020. dec. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Háromszor kéne öblíteni?
2020. dec. 2. 20:16
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább a (legalább) háromszorit választanám. Egyébként könnyű megítélni, mert a kicsavart öblítővizet kell nézni, hogy az mennyire tiszta.
2020. dec. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!